Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Zamontowano dach zbiornika na paliwa w Koluszkach

e-petrol.pl
2019-12-18 / 09:46
Zamontowano dach zbiornika na paliwa w Koluszkach

Zakończył się skomplikowany proces montażu dachu na nowym zbiorniku przeznaczonym do magazynowania oleju napędowego w bazie paliw PERN w Koluszkach.

Budowa zbiornika w Koluszkach jest elementem realizowanego przez PERN II etapu budowy zbiorników na paliwa płynne. Wszystkie inwestycje w ramach tego etapu zostaną zakończone w połowie 2021 roku i zwiększą one potencjał magazynowy PERN w obszarze paliw aż o 12 proc.

Po zakończeniu tego przedsięwzięcia do użytku klientów trafią 32 tys. m sześc. nowej pojemności magazynowej. Zbiornik w Koluszkach to jeden z elementów programu „Megainwestycje” PERN, których celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Montaż dachów na zbiornikach to trudny i złożony proces, w którym kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe. Do wykonania tego zadania potrzebny jest dźwig klasy 650 ton o maksymalnej wysokości haka ponad 170 metrów. Montowany dach waży około 210 ton.
Słowa kluczowe: Koluszki, PERN

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu