Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

W segmencie wydobycia jest sporo do nadrobienia

e-petrol.pl
2019-12-04 / 09:38
W segmencie wydobycia jest sporo do nadrobienia

Środowy dziennik ‘’Parkiet’’ donosi na temat realizowanych przez Grupę Lotos projektów w segmencie wydobycia węglowodorów. Dziennik zwraca uwagę, że planowana przez grupę ekspansja w tym obszarze działalności nie przebiega zgodnie z wcześniejszymi planami.

Gazeta przypomina, że strategia Grupy zakłada pozyskanie złóż na morzach: Północnym, Czarnym, Kaspijskim i na Adriatyku, ale na razie Lotos jest obecny jedynie na Szelfie Norweskim. Koncern w strategii do 2022 roku zakłada osiągnięcie poziomu wydobycia węglowodorów na poziomie około 30 - 50 tys. boe/d, podczas gdy w trzecim kwartale wydobycie wyniosło 17,8 tys. baryłek dziennie. Z prezentowanych przez dziennik danych wynika, że w trzecim kwartale wydobycie dobowe Lotosu w Norwegii było na poziomie 13,1 tys. boe, wobec 12,2 tys. boe rok wcześniej. Wzrostu wydobycia nie udało się osiągnąć Grupie zarówno na Litwie jak i w Polsce.
Słowa kluczowe: Grupa Lotos

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu