Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Zablokowana stacja paliw w Gdańsku

e-petrol.pl
2019-11-19 / 09:36
Zablokowana stacja paliw w Gdańsku

Stacja paliw Lotosu przy al. Hallera 136 w Gdańsku od piątku jest zablokowana przez zaparkowane tam ciężarówki. Wygląda na to, że blokada stacji jest efektem sporu, jaki toczy się między firmą Robyg a Grupą Lotos.

Do blokady stacji paliw doszło w piątek, kiedy na stację paliw Lotosu przy al. Hallera w Gdańsku wjechało kilka samochodów ciężarowych. Kierowcy weszli do sklepu, kupili hot-dogi i wyszli porzucając na stacji zaparkowane pojazdy. W efekcie zablokowano wjazd i wyjazd ze stacji.

Właścicielem stacji jest Grupa Lotos, jednak stoi ona na terenie będącym w dzierżawie, który należy do firmy deweloperskiej Robyg. Deweloper obok stacji wybudował już osiedle "Zajezdnia Wrzeszcz" i Grupie Lotos wymówił umowę dzierżawy, motywując to rażącym naruszeniem warunków umowy, chodzi m.in. o prowadzenie działalności w sposób rażąco niezgodny z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności niezgodny z przepisami przeciwpożarowymi i dotyczącymi ochrony środowiska, bowiem wg dewelopera stacja została wybudowana w 1995 r. i od tego czasu nie przeprowadzono tam jakichkolwiek istotnych remontów i modernizacji. Obecnie, techniczny stan stacji paliw stwarza realne niebezpieczeństwo.

Nieoficjalnie lokalne media ustaliły, że powodem sporu ma być stojący na stacji zbiornik z LPG. Jego usytuowanie na powierzchni ma uniemożliwiać Robygowi uzyskanie zgody na użytkowanie gotowych już mieszkań w bloku stojącym po sąsiedzku. Przeniesienie lub ukrycie pod ziemią zbiornika rozwiązałoby ten problem. Deweloper miał proponować Lotosowi m.in. pokrycie kosztów modernizacji stacji w kwocie blisko 700 tys. zł oraz przedłużenie umowy dzierżawy o 15 lat, jednak – zdaniem dewelopera – Lotos nie odniósł się do oferty oraz zerwał negocjacje bez podania przyczyny.

Zdaniem Lotosu wypowiedzenie umowy dzierżawy jest nieskuteczne, bo istniejąca na stacji infrastruktura powstała oraz funkcjonuje w zgodzie z przepisami prawa.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu