Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Służby kontynuują zatrzymania oszustów paliwowych

e-petrol.pl
2019-11-12 / 09:52
Służby kontynuują zatrzymania oszustów paliwowych

W minioną sobotę Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) poinformowała, że tydzień wcześniej jej funkcjonariusze przy wsparciu funkcjonariuszy CBŚP, przeprowadzili kolejną akcję związaną z likwidacją międzynarodowego związku przestępczego wprowadzającego do obrotu na terenie RP nielegalne paliwo.

Przestępczy proceder polegał na wprowadzaniu do obrotu na terenie Polski nielegalnego paliwa pochodzącego z Niemiec. KAS podała, że zatrzymano sześciu mężczyzn i zabezpieczono około 210 tys. zł w gotówce oraz cztery samochody osobowe o wartości co najmniej 200 tys. zł.

Zatrzymania kolejnych osób są kontynuacją akcji z marca bieżącego roku, w trakcie której zatrzymano sześciu członków międzynarodowego związku przestępczego (w tym dwóch głównych organizatorów) po stronie polskiej oraz czterech członków po stronie niemieckiej, a także zabezpieczono majątek o wartości kilkudziesięciu milionów zł. Łącznie w tej sprawie zatrzymano już 12 osób, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

KAS przypomniała, że uszczuplenia Skarbu Państwa w tej sprawie szacowane są obecnie na kwotę blisko 130 milionów złotych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu