Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Naukowcy oraz producenci asfaltu będą pracować nad rozwojem technologii

e-petrol.pl
2019-10-07 / 09:53
Naukowcy oraz producenci asfaltu będą pracować nad rozwojem technologii

Kilka podmiotów naukowych: Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska, Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie oraz spółki Orlen Asfalt, Grupa Lotos i Budimex, będą wspólnie prowadzić badania nad rozwojem technologii produkcji asfaltów, która pozwoliłaby obniżyć koszty budowy dróg i poprawić ich trwałość.

PKN Orlen informując o projekcie badawczym pod nazwą „Optymalizacja konstrukcji asfaltowej nawierzchni drogi dzięki zastosowaniu asfaltów modyfikowanych”, podkreślił, że wkroczył on w fazę realizacji. Orlen podał jednocześnie, że na Politechnice Gdańskiej nastąpiło przekazanie umów pomiędzy stronami przedsięwzięcia.

W projekcie producenci i naukowcy chcą potwierdzić wpływ asfaltów modyfikowanych i wysokomodyfikowanych polimerem, czyli tzw. asfaltów HiMA - Highly Modified Asphalt na trwałość nawierzchni drogowej, a w konsekwencji na zmniejszenie kosztów budowy i utrzymania dróg. Orlen zaznaczył, że wyniki badań, które znane będą już w 2020 r., powinny pokazać zalety budowania nawierzchni z asfaltami modyfikowanymi polimerami.  
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Z kraju

Wiadomość tygodnia

Konkurs Produkt Roku 2019 e-petrol.pl

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu