Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Fuzja pod lupą Brukseli

e-petrol.pl
2019-08-08 / 09:05
Fuzja pod lupą Brukseli

Jak czytamy na stronie dziennik.pl, Komisja Europejska wszczęła wczoraj szczegółowe postępowanie wyjaśniające, które dotyczy planowanego nabycia Lotosu przez PKN Orlen.

Wniosek ze strony Orlenu na sprawdzenie transakcji wpłynął 3 lipca. Na jego weryfikację KE ma czas do 13 grudnia.

Unijna komisarz odpowiedzialna za politykę konkurencji Margrethe Vestager stwierdziła, że transakcja wpływałaby na kilka strategicznie istotnych rynków energii. Komisja zbada, czy planowane przejęcie doprowadziłoby do ograniczenia konkurencji oraz wyższych cen lub mniejszego wyboru paliw i produktów pokrewnych dla klientów biznesowych i konsumentów końcowych w Polsce i innych państwach członkowskich.

Jak przypomina PAP, cały proces przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen został zainicjowany w lutym 2018 r., kiedy to podpisano w tej sprawie list intencyjny ze Skarbem Państwa.

Prezes Zarządu PKN Orlen, Daniel Obajtek mówi o procesie w prasowym komunikacie: Mamy do czynienia ze skomplikowanym procesem, co zresztą od początku sygnalizowaliśmy. Stanowisko Komisji nie jest dla nas zaskoczeniem. Formalny wniosek, który złożyliśmy do Komisji Europejskiej na początku lipca br. był wynikiem  intensywnej  pracy z przedstawicielami tej instytucji. Teraz wchodzimy w kolejną, pogłębioną fazę analiz. Ważne jest, aby wypracować takie warunki, które będą akceptowalne  dla wszystkich stron. Sprawne przeprowadzenie procesu przejęcia kapitałowego Grupy LOTOS to dla nas priorytet. Liczymy, że dzięki merytorycznej i konstruktywnej współpracy stron sfinalizujemy nasze prace  w tym roku. Idziemy zgodnie z procedurami Komisji Europejskiej, tak aby znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu