Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Nowe wyniki i prognozy Unimotu

e-petrol.pl
2019-08-06 / 08:59
Nowe wyniki i prognozy Unimotu

Unimot S.A. podwyższył prognozę finansową na 2019 r. Skonsolidowana EBITDA skorygowana w 2019 r. ma wynieść 46,2 mln zł wobec 34,0 mln zł zakładanych wcześniej - czytamy w informacji prasowej spółki.

Według wyników finansowych pierwszego kwartału oraz szacunków za drugi kwartał 2019 r., skonsolidowana EBITDA skorygowana za I półrocze br. wynosi 27,7 mln zł. Dotychczasowa prognoza na 2019 r. zrealizowana jest zatem w ponad 80 proc.

Zmianę prognozy następująco wyjaśnił Adam Sikorski, Prezes Zarządu spółki: Pierwsze dwa kwartały tego roku były dla nas wyraźnie lepsze od założeń – niewątpliwie pomogły nam czynniki zewnętrzne, ale to dzięki naszej strategii biznesowej oraz elastyczności i sprawności działania udało się je tak efektywnie wykorzystać. Mam na myśli przede wszystkim wysokie marże na oleju napędowym oraz sukces w przetargach na biopaliwa. W związku z tak dobrym I półroczem, zdecydowaliśmy się podnieść prognozę skorygowanej EBITDA o ponad  6 mln zł .
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu