Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Ujawniono oszustwo na znikającego podatnika

e-petrol.pl
2019-07-17 / 09:51
Ujawniono oszustwo na znikającego podatnika

Funkcjonariusze i pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili kolejne oszustwo na tzw. znikającego podatnika w handlu wyrobami ropopochodnymi.

Działania prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp., zmierzające do zlikwidowania karuzeli podatkowej trwały kilka dni. Nielegalne podmioty działały na terenie kilku województw, w tym lubuskiego.  Jak podała KAS, przestępczy charakter działalności, polegał na korzystaniu z prawa do odliczenia podatku VAT, który nie był odprowadzany na wcześniejszym etapie obrotu gospodarczego, związanego z wyrobami ropopochodnymi.

Funkcjonariusze KAS zatrzymali 3 osoby biorące udział w procederze wyłudzeń podatkowych, przeszukali kilkanaście miejsc na terenie województw lubuskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, zabezpieczyli dowody przestępstw i majątek sprawców. Wobec dwóch osób sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. 

Dodatkowo szef KAS dokonał blokady rachunków bankowych firm uczestniczących w przestępczym procederze na kwotę ok. 450 tys. zł. i wszczęto jednocześnie 
kontrole celno-skarbowe. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu