Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Wniosek do KE ws. fuzji Lotosu z Orlenem w lipcu

e-petrol.pl
2019-06-26 / 09:42
Wniosek do KE ws. fuzji Lotosu z Orlenem w lipcu

We wtorek w Gdańsku prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział, że wniosek do Komisji Europejskiej ws. połączenia Grupy Lotos i PKN Orlen zostanie złożony w pierwszych dniach lipca. Płocki koncern jest też przygotowany na ewentualną odmowę.

Obajtek uczestniczył w nadzwyczajnym posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Gdańsku, którego tematem była perspektywa dla Grupy Lotos i PKN Orlen po przejęciu kapitałowym GL. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele zarządów obu spółek. Posiedzenie odbyło się bez udziału mediów. W trakcie posiedzenia szef PKN Orlen objaśnił również, na jakim etapie jest konsolidacja obu firm.

W wypowiedzi dla PAP, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że koncern ma plan B, jeśli decyzja Komisji ws. przejęcia kontroli nad Lotosem będzie negatywna. W przypadku realizacji takiego scenariusza Orlen prawdopodobnie po pewnym czasie ponownie złoży wniosek koncentracyjny do Komisji.
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu