Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Brakuje rozporządzeń uszczelniających rynek paliw

e-petrol.pl
2019-05-17 / 09:49
Brakuje rozporządzeń uszczelniających rynek paliw

Ministerstwo Energii nie poradziło sobie z wydaniem rozporządzeń wspierających walkę z szarą strefą w paliwach – alarmuje „Gazeta Wyborcza’’. Zdaniem dziennika obecny kryzys dostaw ropy z Rosji rurociągiem może sprzyjać nieuczciwym handlarzom.

W wykrywaniu przedsiębiorców uchylających się od płacenia podatków pomagać ma znowelizowane jesienią 2016 r. prawo energetyczne. Jak przypomina Andrzej Kublik zobowiązano w nim przedsiębiorców z branży paliwowej, aby regularnie składali państwowym urzędom sprawozdania ze swojej działalności, problem w tym jednak, że brakuje odpowiednich rozporządzeń, np. dotyczących sprawozdań.

Dziennik przypomina też, że w tym tygodniu rząd przyjął projekt ustawy, która ma utrudnić wykorzystywanie oleju opałowego jako paliwa pojazdów z silnikiem Diesla. Jednak także w tym przypadku brakuje pełnych przepisów wykonawczych, a to – zdaniem „Gazety Wyborczej”, po kryzysie spowodowanym zanieczyszczeniem ropy z Rosji, może zaktywizować szarą strefę.

Na razie problemu z dostępnością paliw na Polskim rynku nie widzi Robert Brzozowski – wiceprezes  spółki Unimot. W czwartkowym czacie inwestorskim powiedział, że problem zanieczyszczonej ropy nie wpływa na podaż paliw z polskich rafinerii, ale spółka obserwuje taki wpływ na rafinerie niemieckie. Brzozowski dodał, że w związku z tym, Unimot nie wyklucza konieczności zwiększenia importu paliw z innych kierunków, ze względu na ograniczenia dostaw z rynku niemieckiego. 
Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu