Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Współpraca kolejowych przewoźników paliw

e-petrol.pl
2019-05-15 / 09:47
Współpraca kolejowych przewoźników paliw

Orlen KolTrans z Polski oraz Unipetrol Doprava z Czech, czyli dwie spółki należące do PKN Orlen zajmujące się transportem kolejowym rozpoczęły kolejny etap współpracy m.in. przy korzystaniu z lokomotyw, wynajmie wagonów i ich serwisu.

Jak podkreślił Orlen KolTrans we wtorkowym komunikacie o rozszerzeniu współpracy z czeską spółką, istotną część przewozów, zarówno jego, jak i Unipetrol Doprava, stanowią relacje transgraniczne, realizowane m.in. z PKN Orlen i Orlen Południe do Unipetrol w Kralupach i Litvinowie oraz w relacjach odwrotnych. 

Dzięki zacieśnieniu współpracy każdy możliwy pociąg transgraniczny prowadzony będzie jedną lokomotywą na całej relacji. Wcześniej trzeba było je wymieniać, a przez to cały transport się wydłużał i rosły jego koszty. Współpraca z Unipetrol Doprava obejmie też więcej wspólnych działań przy wynajmie wagonów.   

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu