Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Grupa Orlen wierci na Podkarpaciu

e-petrol.pl/foto Grupa Orlen
2019-05-14 / 09:43
Grupa Orlen wierci na Podkarpaciu

W poniedziałek Grupa Orlen poinformowała o rozpoczęciu wiercenie drugiego odwiertu Bystrowice OU-2 na Podkarpaciu. Celem prac jest przetestowanie nowych horyzontów z gazem, jak i dalsze rozpoznanie odwiertu Bystrowice OU-1. Uruchomienie produkcji gazu z tego złoża Grupa planuje pod koniec 2020 r.

Prace wiertnicze prowadzone są na nowoodkrytym złożu gazu ziemnego w gminie Roźwienica, województwo podkarpackie. Realizowany otwór będzie miał głębokość 2050 m, a wiercenie wraz z pracami pomocniczymi potrwa około 90 dni. Złoże gazu ziemnego Bystrowice jest wielohoryzontowe, a nagromadzenia gazu występują w utworach miocenu oraz w jego podłożu. Uruchomienie produkcji gazu planowane jest na koniec 2020 roku.

W komunikacie podano, że zasoby wydobywalne złoża Bystrowice zostały oszacowane na poziomie 2 mld m sześc. wysokometanowego gazu ziemnego o ponad 98 procentowej zawartości metanu. Według Orlenu wydobycie ze złoża może trwać minimum 10 lat. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu