MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Producenci baterii do aut elektrycznych zmagają się z spadającymi zyskami

LG Energy, jeden z największych graczy na rynku baterii do samochodów elektrycznych, odnotował spadek zysku operacyjnego o 58 proc. w drugim kwartale 2024 roku. Gorsze wyniki tłumaczy się spowolnieniem sprzedaży pojazdów elektrycznych.

Informacja ta pojawiła się dzień po tym, jak inna południowokoreańska firma, SK On, ogłosiła stan wyjątkowy po 10 kwartałach strat z rzędu. Straty te wynikają z niższej niż oczekiwana przez analityków i same spółki dynamiki sprzedaży aut elektrycznych. LG Energy i SK On zajmują odpowiednio trzecie i czwarte miejsce na świecie wśród producentów baterii do pojazdów elektrycznych.

Chociaż wyniki LG Energy za drugi kwartał mają charakter wstępny, to agencja Bloomberg zwraca uwagę na ulgi podatkowe wynikające z ustawy o redukcji inflacji w USA, które pomogły firmie uniknąć strat. Bez uwzględnienia tych ulg, LG Energy odnotowałby stratę operacyjną w wysokości około 180 tys. USD.

SK On znalazło się w jeszcze trudniejszej sytuacji niż większy konkurent. Firma nie korzysta z ulg podatkowych. "Financial Times" podał w niedzielę, że w ciągu ostatnich dwóch i pół roku zadłużenie netto SK On wzrosło pięciokrotnie, do około 10 mld USD. Przyczyną jest niższa od prognoz sprzedaż samochodów elektrycznych.

Więcej w kategorii

Dobry miesiąc dla rynku aut elektrycznych

Dobry miesiąc dla rynku aut elektrycznych

Czerwiec 2024 roku przyniósł rekordowy wynik rejestracji aut elektrycznych w Polsce – zarejestrowano aż 2280 sztuk, co oznacza wzrost o 59 proc. w porównaniu z majem. Jednak - jak czytamy w ‘’Pulsie Biznesu’’ ten imponujący wynik nie jest zasługą nagłego skoku popytu, a raczej kumulacją kilku czynników.

Sieć Moya ma promocję na ładowanie pojazdów elektrycznych

Sieć Moya ma promocję na ładowanie pojazdów elektrycznych

Czas wakacji przyzwyczaił kierowców do korzystania z rabatów na tankowanie, ale promocje pojawiają się także dla użytkowników pojazdów na prąd.

Negocjacje w sprawie ceł na chińskie pojazdy elektryczne

Negocjacje w sprawie ceł na chińskie pojazdy elektryczne

Unia Europejska nieznacznie obniżyła proponowane cła na import pojazdów elektrycznych wyprodukowanych w Chinach.