MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Negocjacje w sprawie ceł na chińskie pojazdy elektryczne

Unia Europejska nieznacznie obniżyła proponowane cła na import pojazdów elektrycznych wyprodukowanych w Chinach.

Na początku tego miesiąca Komisja Europejska ogłosiła tymczasowe cła na chińskie pojazdy elektryczne w Europie, wahające się od 17,4 proc. w przypadku BYD do 38,1 proc. w przypadku SAIC i wszystkich innych producentów pojazdów BEV, którzy nie współpracowali z UE w dochodzeniu w sprawie nielegalnych dotacji dla chińskich producentów.

Jak ustaliła agencja Bloomberg, teraz nowa proponowana stawka dla SAIC i pozostałych producentów które nie współpracowały w dochodzeniu, obniża się do 37,6 proc., stawka dla Geely Automobile wynosi 19,9 proc. z 20 proc., podczas gdy stawka dla BYD pozostaje taka sama i wynosi 17,4 proc.

Według źródła Bloomberga producenci pojazdów elektrycznych, którzy współpracowali w dochodzeniu, ale nie zostali objęci próbą, podlegaliby cłu w wysokości 20,8 proc., w porównaniu z proponowanym średnim ważonym cłem wynoszącym 21 proc.

Jak podała UE, proponowane cła tymczasowe zostaną wprowadzone od 4 lipca.

Więcej w kategorii

Dobry miesiąc dla rynku aut elektrycznych

Dobry miesiąc dla rynku aut elektrycznych

Czerwiec 2024 roku przyniósł rekordowy wynik rejestracji aut elektrycznych w Polsce – zarejestrowano aż 2280 sztuk, co oznacza wzrost o 59 proc. w porównaniu z majem. Jednak - jak czytamy w ‘’Pulsie Biznesu’’ ten imponujący wynik nie jest zasługą nagłego skoku popytu, a raczej kumulacją kilku czynników.

Producenci baterii do aut elektrycznych zmagają się z spadającymi zyskami

Producenci baterii do aut elektrycznych zmagają się z spadającymi zyskami

LG Energy, jeden z największych graczy na rynku baterii do samochodów elektrycznych, odnotował spadek zysku operacyjnego o 58 proc. w drugim kwartale 2024 roku. Gorsze wyniki tłumaczy się spowolnieniem sprzedaży pojazdów elektrycznych.

Sieć Moya ma promocję na ładowanie pojazdów elektrycznych

Sieć Moya ma promocję na ładowanie pojazdów elektrycznych

Czas wakacji przyzwyczaił kierowców do korzystania z rabatów na tankowanie, ale promocje pojawiają się także dla użytkowników pojazdów na prąd.