MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Przybywa samochodów elektrycznych

Od stycznia do kwietnia tego roku liczba zarejestrowanych w Polsce osobowych i użytkowych aut całkowicie elektrycznych wzrosła o 7201 sztuk. To o 71 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2022 r. – wynika z udostępnionego w środę Licznika Elektromobilności.

Przybywa samochodów elektrycznych
Licznik Elektromobilności, opracowywany przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, pokazał, że pod koniec kwietnia 2023 r. po polskich drogach jeździło 73 695 samochodów osobowych z napędem elektrycznym i od początku roku liczba ta zwiększyła się o 7201 sztuk. Rośnie też flota elektrycznych motorowerów i motocykli, osobowych i dostawczych aut hybrydowych, a także autobusów.

Wraz ze zwiększaniem się liczby pojazdów na prąd rośnie liczba ładowarek. Na koniec kwietnia w Polsce funkcjonowało – według raportu – 2768 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych (5440 punktów), z czego 31 proc. stanowiły szybkie stacje ładowania prądem stałym (DC), a 69 proc. wolne ładowarki prądu przemiennego (AC) o mocy mniejszej lub równej 22 kW. Jak dodano, w kwietniu uruchomiono 69 nowych, ogólnodostępnych stacji ładowania (135 punktów).
Słowa kluczowe:
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy