MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

W Polsce jest za mało ładowarek

Kolejki do ładowarek będą coraz dłuższe – alarmuje ‘’Puls Biznesu’’ i wylicza, że na jeden ogólnodostępny punkt ładowania przypada w Polsce już 11,8 auta z wtyczką. Mimo rozwoju sieci sytuacja szybko się pogarsza.

W Polsce jest za mało ładowarek
Dziennik podał, że pod koniec listopada 2022 r. w Polsce funkcjonowało 2527 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych (4913 punktów). 29 proc. stanowiły szybkie stacje ładowania prądem stałym (DC), a 71 proc. – wolne ładowarki prądu przemiennego (AC) o mocy mniejszej lub równej 22 kW. Przyspieszenie w liczbie oddawanych ładowarek nastąpiło w grudniu, ale nie na tyle, aby można było mówić o nasyceniu rynku, szczególnie w przypadku ładowarek szybkich.

Jak czytamy w dzienniku, obecnie na jeden punkt ładowania przypada w Polsce ponad dwa razy więcej samochodów niż jeszcze trzy lata temu. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości przed ładowarkami mogą zacząć tworzyć się kolejki. W dłuższej perspektywie może to prowadzić do ograniczenia popytu na auta elektryczne.

Według danych Międzynarodowej Agencji Energii (IEA) w Polsce funkcjonuje obecnie podobna liczba punktów ładowania (4 913) co w Wielkiej Brytanii w 2013 r., w Niemczech w 2015 r., w Hiszpanii w 2017 r. i w Szwecji w 2019 r.

Dziennik omawia warunki, jakie muszą się wydarzyć, np. w sferze prawa, aby rozwój infrastruktury mógł dotrzymać kroku rosnącej liczbie aut na prąd.
Słowa kluczowe:
Zwiększ swoją widoczność i sprzedaż w międzynarodowej sieci UTA!
Pozostałe aktualności
Orlen obniża cenę oleju napędowego

Orlen obniża cenę oleju napędowego

We wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek napisał na Twitterze, że na stacjach Orlenu cena oleju napędowego jest niższa średnio o 20 gr za litr.

Ograniczenia w dostawach energii we Francji

Ograniczenia w dostawach energii we Francji

Ogólnokrajowy strajk przeciwko planowanym reformom emerytalnym ograniczył we wtorek dostawy prądu we Francji i zakłócił dostawy paliw z rafinerii.

Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami

Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami

Saudi Aramco i inni producenci ropy z Bliskiego Wschodu zintensyfikowali swoją działalność handlową aby zwiększyć dochody po załamaniu cen ropy w 2014 roku. Aramco Trading poinformowało we wtorek, że jego dzienny wolumen handlowy wynosi już 6 mln baryłek ropy naftowej i produktów paliwowych.

Ceny maksymalne na paliwa?

Ceny maksymalne na paliwa?

W sondażu przeprowadzonym przez agencję IBRiS dla Radia ZET pytano Polaków w jakich obszarach państwo powinno wpływać na ceny usług lub produktów.

Koncern BP podwoił zyski

Koncern BP podwoił zyski

W 2022 r. brytyjska firma BP odnotowała rekordowy zysk w wysokości blisko 28 miliardów USD i podwyższyła dywidendę. Jednocześnie wycofała się z planów ograniczenia wydobycia ropy i gazu oraz redukcji emisji dwutlenku węgla do 2030.

Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii

Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii

Węgierska firma naftowo-gazowa MOL rozważa sprzedaż niektórych ze swoich 53 stacji benzynowych w Słowenii w celu uzyskania zgody Komisji Europejskiej na zakup stacji OMV w tym kraju, podały słoweńskie media.