Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji
Kontenery Ad-Blue SWIMER

Sieć darmowych ładowarek dla samochodów

ChargeEuropa to polski start-up projektujący, budujący i instalujący ładowarki do samochodów elektrycznych, który chce dynamicznie rozwinąć sieć punktów, w których można nieodpłatnie naładować samochód elektrycznych. Jak podaje ‘’Puls Biznesu’’ wśród partnerów ma już dużych operatorów sieci i centrów handlowych, a także m.in. Netflixa, BMW i Oshee.

Sieć darmowych ładowarek dla samochodów
W ramach pilotażowego programu spółka zainstalowała już sześć ładowarek na terenie Warszawy, a do końca roku chce przeprowadzić pierwsze instalacje także w Łodzi i Poznaniu – napisała Aleksandra Łukaszewicz na łamach „Pulsu Biznesu”. W przyszłym roku ChargeEuropa planuje zainstalować ok. 300 ładowarek na kilku rynkach wschodzących, a do końca 2024 r. ich liczba ma wynosić już ok. 1000.

Matt Tymowski, prezes ChargeEuropa wyjaśnia, że firma chce szybko zaistnieć w świadomości klientów, jeszcze zanim zdecydują się na zakup auta elektrycznego. Polska jest na dość odległym miejscu listy krajów europejskich jeśli chodzi o gęstość sieci punktów ładowania, a liczba samochodów z napędem elektrycznym rośnie. W ciągu dwóch lat ChargeEuropa chce zaistnieć w takich państwach jak Polska, Chorwacja, Bułgaria, Chile i Filipiny.

Budowa ładowarek to dość droga inwestycja dlatego ChargeEuropa oparła biznes na finansowaniu z opłat za wynajem powierzchni reklamowych. Ładowarki montowane są na parkingach obiektów komercyjnych, głównie sieci handlowych, oraz na terenach będących własnością miast. Stacje ładowania EV (darmowe dla klientów) są wyposażone w 65-calowe ekrany dotykowe, służące jako platforma marketingowa. Korzystają z niej już takie marki jak BMW, Netflix, Oshee, Bolt i Opel.
Dotrzyj do nowej grupy klientów dzięki GreenWay Polska
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu

Pozostałe aktualności

Amic Energy i Subway mają już 60 wspólnych lokalizacji
Amic Energy i Subway mają już 60 wspólnych lokalizacji
Sieć Amic Energy podała w komunikacie, że 21 września w Katowicach otworzyła się 60. stacja na której działa restauracja Subway.
PKN Orlen zapewni Polsce dywersyfikację dostaw gazu
PKN Orlen zapewni Polsce dywersyfikację dostaw gazu
We wtorek PKN Orlen podpisał ze Skarbem Państwa porozumienie dotyczące m.in. realizacji polityki energetycznej Polski w zakresie, w jakim dotyczy ona dywersyfikacji źródeł dostaw gazu ziemnego oraz rozwoju na rynku tego paliwa.
Sprzedaż aktywów na Morzu Północnym
Sprzedaż aktywów na Morzu Północnym
Shell i Exxon Mobil rozpoczęły jednoczesny proces sprzedaży dużego pakietu morskich aktywów gazowych w południowej Wielkiej Brytanii i holenderskim obszarze Morza Północnego. Do przeprowadzenia sprzedaży, która może pozwolić na uzyskanie ponad 2 miliardy dolarów został wynajęty bank inwestycyjny Jefferies.
Ropa poniżej 100 USD za baryłkę do końca 2022 r.
Ropa poniżej 100 USD za baryłkę do końca 2022 r.
Światowe ceny ropy mogą pozostać poniżej 100 USD za baryłkę przez resztę roku, ponieważ podwyżki stóp procentowych przez banki centralne zaostrzyły warunki udzielania kredytu i ograniczyły inwestycje w ryzykowne aktywa, powiedział we wtorek główny trader surowcowy w Trafigurze.
Wydobycie ropy i gazu na Sachalinie zatrzymane
Wydobycie ropy i gazu na Sachalinie zatrzymane
Wielkość wydobycia ropy i kondensatu w projekcie Sachalin-1 zmniejszyła się prawie o połowę w ciągu siedmiu miesięcy br., a obecnie wydobycie ropy i gazu zostało zupełnie wstrzymane.
W Suwałkach otwarto nową stację paliw
W Suwałkach otwarto nową stację paliw
Sieć stacji paliw Moya poinformowała, że w Suwałkach, przy ul. Sejneńskiej 40 uruchomiony został nowy obiekt niebiesko-czerwonych barwach. Zapowiedziano, że z okazji otwarcia na klientów czekają atrakcyjne promocje.