Shell Franczyza

Dla Polaka hybryda lepsza od elektryka

Hybrydy ciągną rynek ekonapędów – podaje na swoich stronach ‘’Puls Biznesu’’. W ostatnim czasie nabywcy nowych aut chętniej wybierają pojazdy typu hybryda plug-in, niż auta w pełni elektryczne.

Dla Polaka hybryda lepsza od elektryka
Według danych z końca lipca 2021 r. w Polsce było zarejestrowanych łącznie 28,3 tys. samochodów osobowych z napędem elektrycznym (BEV i PHEV). Przez pierwsze siedem miesięcy tego roku ich liczba zwiększyła się o ponad 9,56 tys., co oznacza, że rynek urósł o 134 proc. r/r. Osobowe samochody napędzane wyłącznie prądem (BEV) stanowią obecnie 48 proc. tej grupy (jest ich 13,6 tys.), reszta (14,7 tys.) to hybrydy typu plug-in (PHEV).

Jak pisze Marcin Bołtryk w „Pulsie Biznesu” w ostatnich miesiącach na polskim rynku zarejestrowano większą liczbę hybryd typu plug-in niż samochodów całkowicie elektrycznych. To tendencja, która jest obserwowana również w innych krajach, m.in. w Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech. Auta elektryczne mają przewagę w Holandii, Francji oraz w Wielkiej Brytanii.

O większym powodzeniu PHEV nad „elektrykami” decyduje niewystarczająco rozbudowana ogólnodostępna infrastruktura ładowania oraz fakt, że wiele przedsiębiorstw wstrzymało realizację planów związanych z wymianą floty w oczekiwaniu na uruchomienie dotacji z programu Mój elektryk.


Zwiększ swoją widoczność i sprzedaż w międzynarodowej sieci UTA!
Pozostałe aktualności
Orlen obniża cenę oleju napędowego

Orlen obniża cenę oleju napędowego

We wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek napisał na Twitterze, że na stacjach Orlenu cena oleju napędowego jest niższa średnio o 20 gr za litr.

Ograniczenia w dostawach energii we Francji

Ograniczenia w dostawach energii we Francji

Ogólnokrajowy strajk przeciwko planowanym reformom emerytalnym ograniczył we wtorek dostawy prądu we Francji i zakłócił dostawy paliw z rafinerii.

Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami

Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami

Saudi Aramco i inni producenci ropy z Bliskiego Wschodu zintensyfikowali swoją działalność handlową aby zwiększyć dochody po załamaniu cen ropy w 2014 roku. Aramco Trading poinformowało we wtorek, że jego dzienny wolumen handlowy wynosi już 6 mln baryłek ropy naftowej i produktów paliwowych.

Ceny maksymalne na paliwa?

Ceny maksymalne na paliwa?

W sondażu przeprowadzonym przez agencję IBRiS dla Radia ZET pytano Polaków w jakich obszarach państwo powinno wpływać na ceny usług lub produktów.

Koncern BP podwoił zyski

Koncern BP podwoił zyski

W 2022 r. brytyjska firma BP odnotowała rekordowy zysk w wysokości blisko 28 miliardów USD i podwyższyła dywidendę. Jednocześnie wycofała się z planów ograniczenia wydobycia ropy i gazu oraz redukcji emisji dwutlenku węgla do 2030.

Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii

Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii

Węgierska firma naftowo-gazowa MOL rozważa sprzedaż niektórych ze swoich 53 stacji benzynowych w Słowenii w celu uzyskania zgody Komisji Europejskiej na zakup stacji OMV w tym kraju, podały słoweńskie media.