Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

Wodorowe wersje wszystkich pojazdów użytkowych marki Hyundai

Koncern Hyundai ogłosił we wtorek, że do 2028 roku stworzy napędzane wodorem wersje wszystkich swoich modeli autobusów, ciężarówek i innych pojazdów użytkowych. Dzięki temu stanie się liderem na rynku aut wodorowych.

Hyundai nie chce poprzestać jednak na rynku aut - firma zamierza również badać aplikacje systemów ogniw wodorowych w innych rodzajach maszyn, w tym w tramwajach, pociągach, statkach i jednostkach latających, a także w budynkach, elektrowniach i innych źródłach energii.

Obecnie modele w pełni elektryczne i napędzane ogniwami wodorowymi odpowiadają za zaledwie 1,5 proc. globalnej sprzedaży Hyundaia.

Analitycy z McKinsey prognozują, że koszty produkcji energii wodorowej spadną o połowę w ciągu następnych 10 lat dzięki rozwojowi technologii, a użycie wodoru w transporcie i innych branżach może obniżyć emisje dwutlenku węgla o 6 mld ton rocznie.

Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Trei Real Estate i ChargeEuropa wspólnie na rzecz elektromobilności

Trei Real Estate i ChargeEuropa wspólnie na rzecz elektromobilności

Spółki Trei Real Estate i ChargeEuropa łączą siły na rzecz rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce.

Promocja dla posiadaczy aut na prąd - ładowanie tańsze o 35 proc.

Promocja dla posiadaczy aut na prąd - ładowanie tańsze o 35 proc.

Poza majówkowymi promocjami na paliwa tradycyjne, Grupa Orlen wystartowała z nową promocją dla użytkowników pojazdów elektrycznych, którzy korzystają z aplikacji Orlen Charge.

Dynamiczne ceny na stacjach ładowania aut elektrycznych

Dynamiczne ceny na stacjach ładowania aut elektrycznych

Tauron ogłosił wprowadzenie dynamicznych cen energii na stacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Nowe rozwiązanie pozwoli użytkownikom aplikacji eTauron korzystać z niższych stawek w godzinach, gdy energia na rynku jest tańsza – informuje spółka w komunikacie.

Polska musi przyspieszyć rozwój sieci ładowania

Polska musi przyspieszyć rozwój sieci ładowania

Z najnowszego „Licznika AFIR” przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności wynika, że rozwój sieci elektroenergetycznej w Polsce nie nadąża za wymaganiami unijnego rozporządzenia AFIR dotyczącymi infrastruktury paliw alternatywnych.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
Zautomatyzuj obowiązki podatkowe