Live Chat Software
Lotos Paliwa

W Polsce będzie przybywać ładowarek do aut elektrycznych

e-petrol.pl
2021-03-22 / 09:46
W Polsce będzie przybywać ładowarek do aut elektrycznych

Choć liczba punktów ładowania może wzrosnąć o ok. 2 tys. w 2021 roku, w porównaniu do ok. 800 nowych punktów w roku 2020, to zdaniem Macieja Mazura, dyrektora Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, i tak jest to zdecydowanie za wolne tempo.

Mazur w rozmowie z ISBnews powiedział, że infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych rozwija się w Polsce zdecydowanie zbyt wolno w porównaniu do liczby ładowarek, której potrzebujemy. Według analiz PSPA, w 2025 roku kierowcy samochodów elektrycznych w Polsce powinni mieć do dyspozycji ok. 48 tys. ogólnodostępnych punktów ładowania, podczas gdy na koniec 2020 roku było ich jedynie 2 641.

Dyrektor z PSPA podkreślił, że problemem przy budowie infrastruktury ładowania pozostaje brak systemu dopłat do budowy ładowarek, czy jeden z najdłuższych w Europie czasów oczekiwania na warunki przyłączenia ładowarek do sieci elektroenergetycznej. Branża czeka też na system wsparcia, a polskie regulacje w tym zakresie wymagają notyfikacji ze strony Komisji Europejskiej.  
Słowa kluczowe: Maciej Mazur, PSPA

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.