Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen Charge stworzy największą sieć ładowarek

e-petrol.pl
2021-03-16 / 09:43
Orlen Charge stworzy największą sieć ładowarek

Wkrótce stacje ładowania pojazdów elektrycznych Energi dołączą do sieci Orlen Charge. Z dość realistycznych planów wynika, że w sieci będzie już ponad 400 stacji, a Grupa Orlen stanie się liderem elektromobilności w Polsce pod względem infrastruktury ładowania.

Obecnie w sieci Orlen Charge funkcjonuje 86 stacji ładowania należących do PKN Orlen. Energa Obrót posiada własną sieć, obejmującą 53 ogólnodostępne stacje ładowania, które są zlokalizowane przede wszystkim w północnej Polsce. Blisko połowa z nich to stacje szybkiego ładowania DC.

Wdrożenie do systemu Orlen Charge będzie obejmować również 279 stacji w ośmiu miastach północnej i środkowej Polski: Koszalinie, Gdańsku, Gdyni, Toruniu, Olsztynie, Włocławku, Elblągu i Płocku. Stacje są tam budowane przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego - w tym przypadku Energę Operatora - na mocy przepisów ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, a po wybudowaniu zostaną one przekazane na rok wyznaczonemu przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki operatorowi ogólnodostępnych stacji ładowania (OOSŁ), którym ma być spółka Energa Obrót.

Stacje stawiane obecnie przez Energę Operator, po przekazaniu Enerdze Obrotowi, jako OOSŁ będą od razu działać w ramach systemu Orlen Charge.

Stacje już działające w ramach Orlen Charge będzie można rozpoznać po odpowiednich oznaczeniach i znajdujących się na nich nowych instrukcjach obsługi.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.