Live Chat Software
Lotos Paliwa

Miasta chcą inwestować w zeroemisyjne autobusy

e-petrol.pl
2021-01-29 / 09:36
Miasta chcą inwestować w zeroemisyjne autobusy

W ramach pierwszego naboru wniosków na dofinansowanie zeroemisyjnych autobusów miasta zadeklarowały chęć zakupu 431 takich pojazdów, w tym 102 wodorowych - poinformował w czwartek minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

W czwartek przedstawiciele resortu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformowali, że środki na wsparcie kupna ekologicznych autobusów w ramach pierwszego naboru programu "Zielony transport publiczny" wyczerpały się. Program zapowiedziany został we wrześniu ub.r., a nabór ruszył 4 stycznia 2021 r. Na wsparcie przewidziano 1,1 mld zł w dotacjach i 200 mln zł w pożyczkach.

Obecnie po polskich miastach jeździ 430 autobusów elektrycznych. Jeśli wnioski z 33 miast zostaną rozpatrzone pozytywnie, to flota niskoemisyjnych autobusów się podwoi.

W ramach zakończonego naboru, kupno autobusów elektrycznych oraz trolejbusów dofinansowane będzie do 80 proc. kosztów kwalifikowanych. W przypadku wodorowych pojazdów wsparcie sięga 90 proc.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.