Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Miasta kupują autobusy elektryczne

e-petrol.pl
2019-09-11 / 09:43
Miasta kupują autobusy elektryczne

Konin dołączy do grona polskich miast wykorzystujących w swojej codziennej komunikacji miejskiej autobusy elektryczne. Do zakupu podobnych pojazdów szykuje się też Wrocław, gdzie po ulicach testowo już jeździ autobus na prąd.

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie poinformował o podpisaniu kontraktu obejmującego zakup sześciu autobusów elektrycznych wraz z trzema ładowarkami. Zgodnie z podpisaną przez MZK w Koninie umową z firmą Solaris Bus & Coach, zamówione pojazdy mają być dostarczone do końca maja 2020 roku. Solaris zapewnia 36-miesięczny okres gwarancyjny na autobusy oraz 72-miesięczną gwarancję na ładowarki. Wartość kontraktu wynosi nieco ponad 16 mln złotych.

We Wrocławiu na testach jest natomiast elektryczny autobus marki Volvo, a miasto zdradziło, że planuje kupić 10 autobusów elektrycznych. To jeden z kroków, które mają pomóc w ochronie środowiska. Na to jednak potrzeba pieniędzy. Wrocławskie MPK liczy tutaj na dofinansowanie unijne.
Słowa kluczowe: autobusy elektryczne

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu