Live Chat Software
Lotos Paliwa

Miejski autobus zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi

e-petrol.pl
2019-10-22 / 09:42
Miejski autobus zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi

Na targach Busworld 2019 w Brukseli portugalska firma CaetanoBus SA zaprezentowała pierwszy egzemplarz miejskiego autobusu H2.City Gold, do napędu którego wykorzystano ogniwa paliwowe Toyoty.

Jak podało Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych, współpraca obu firm w zakresie wspólnej produkcji autobusów na wodór rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku. CaetanoBus SA to największy producent autobusów w Portugalii.

Prace nad nowym autobusem wodorowym rozpoczęły się w 2018 roku. Pojazd został wyposażony w umieszczony na dachu zestaw ogniw paliwowych od Toyoty Mirai oraz w 5 zbiorników na wodór o łącznej pojemności 37,5 kg. Tankowanie wodoru pod ciśnieniem 350 barów trwa 9 minut i wystarcza na przejechanie do 400 km. Jedyną substancją emitowaną podczas jazdy jest para wodna. W nadchodzących miesiącach odbędą się jazdy testowe nowego autobusu w różnych miastach Europy. Pojazd trafi do sprzedaży w połowie 2020 roku.
Słowa kluczowe: autobus na wodór, Toyota
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.