Live Chat Software

Czy dopłaty do e-aut są uzasadnione?

e-petrol.pl
2019-10-11 / 09:27
Czy dopłaty do e-aut są uzasadnione?

W ocenie analityków Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) obecny stopień rozwoju rynku aut elektrycznych jest zbyt niski, a same pojazdy zbyt drogie, żeby dotować je bezpośrednimi dopłatami dla nabywców indywidualnych.

Analitycy uważają, że ze względu na strukturę rynku motoryzacyjnego w Polsce, niedostatecznie rozwiniętą infrastrukturę ładowania oraz specyfikę aut elektrycznych oferta sprzedaży e-samochodów jest skierowana do wąskiej grupy odbiorców indywidualnych. W związku z tym, ich zdaniem, na tym etapie rozwoju rynku wsparcie zakupu aut elektrycznych przez osoby prywatne nie wydaje się wskazane i powinno być ograniczone ze względu na inne inwestycje i ulgi sektora publicznego w obszarze elektromobilności.

PIE postuluje natomiast, aby zamiast dopłat do zakupu samochodów osobowych, wspierać samorządy w wymianie floty transportu publicznego.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.