Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

e-petrol.pl: stabilnie na stacjach

e-petrol.pl
2019-02-13 / 15:08
e-petrol.pl: stabilnie na stacjach

Od początku lutego na polskich stacjach benzynowych kierowcy obserwują mało znaczące zmiany cen. Paliwami, które potaniały w ciągu ostatniego tygodnia są benzyna "95" i gaz samochodowy, ale skala obniżek jest niewielka.

Zwłaszcza w przypadku autogazu, można było spodziewać się większej przeceny, podczas gdy za litr tego paliwa kierowcy płacą zaledwie o grosz mniej - LPG sprzedawane jest średnio po 2,18 zł/l. Tylko o dwa grosze jest również tańszy litr benzyny, wyceniany przeciętnie na 4,76 zł/l. Benzyna Pb98 i olej napędowy kosztują tyle samo co na początku miesiąca: 5,09 i 5,03 zł/l. 

Aktualnie do najbardziej atrakcyjnych cenowo województw w Polsce należą: Świętokrzyskie i Śląskie - w pierwszym z nich można zakupić najtaniej "95", olej napędowy i gaz samochodowy, które na stacjach tego regionu kosztują odpowiednio: 4,62; 4,91 i 2,01 zł/l. Tyle samo, co w Świętokrzyskiem, kierowcy płacą za litr napędu na Śląsku, gdzie również najtańsza jest benzyna "98", sprzedawana przeciętnie po 4,89 zł/l. 

Na którą stację warto udać się, aby zatankować paliwo w korzystnej cenie, podpowie kierowcom aplikacja tuTankuj. Jej użytkownicy zarejestrowali w tym tygodniu najniższą cenę "95" na jednej ze stacji w Rzeszowie, gdzie wynosiła ona 4,39 zł/l oraz oleju napędowego w miejscowości Kobiór koło Tychów: 4,73 zł/l. 

Najdrożej jest natomiast w Kujawsko-Pomorskiem, gdzie najwięcej kosztują obie benzyny: 4,90 i 5,27 zł/l oraz olej napędowy: 5,10 zł/l. Za tę samą ilość autogazu najwięcej zapłacimy zaś na Mazowszu: 2,27 zł/l i jest to cena tylko o grosz wyższa od średniej ceny autogazu ze wspomnianego województwa kujawsko - pomorskiego.


Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: stabilnie na stacjach

e-petrol.pl: stabilnie na stacjach

2019-02-13

Od początku lutego na polskich stacjach benzynowych kierowcy obserwują mało znac...

e-petrol.pl: czy niewielka zwyżka będzie mieć kontynuację?

e-petrol.pl: czy niewielka zwyżka będzie mieć kontynuację?

2019-02-08

W mijającym tygodniu zobaczyliśmy minimalny ruch w górę dotyczący zarówno benzyn...

e-petrol.pl: ceny paliw zaskoczyły kierowców

e-petrol.pl: ceny paliw zaskoczyły kierowców

2019-02-06

Początek lutego przynosi nieoczekiwane zmiany cen paliw na stacjach benzynowych ...

e-petrol.pl: początek lutego z szansą na obniżki cen paliw?

e-petrol.pl: początek lutego z szansą na obniżki cen paliw?

2019-02-01

Obserwowana od trzech tygodni na światowych giełdach ograniczona zmienność cen r...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.