Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

e-petrol.pl: diesel nadal w przewadze

e-petrol.pl
2018-10-17 / 14:49
e-petrol.pl: diesel nadal w przewadze

Najwyższe w tym roku hurtowe ceny oleju napędowego i LPG spowodowały, że zmieniły się również ich ceny na stacjach. Zmiany na pylonach nie są może znaczące, ale tegoroczne rekordy cenowe to już uzasadniony powód do niepokoju dla kierowców.

Po wynoszącej 2 grosze podwyżce diesel kosztuje najwięcej w 2018 r. - 5,15 PLN/l. Podobnie dzieje się z autogazem, którego cena ponownie wzrosła o 1 grosz i wynosi rekordowe w tym roku 2,47 PLN/l.  

Niewielkie wzrosty nie ominęły także detalicznych cen benzyn, choć to paliwo w ostatnim czasie w hurcie taniało. Benzyna Pb98 podrożała o 1 grosz i jej litr wycenia się na 5,42 PLN, zaś za popularną "95-tkę" płacimy o 2 grosze więcej, tj. 5,11 PLN/l. Drugi tydzień z kolei mamy więc do czynienia z sytuacją, gdy użytkownicy samochodów z silnikiem Diesla tankując, ponoszą wyższe koszty niż kupujący benzynę 95-oktanową.

W połowie października benzyna "95" jest najtańsza w województwie śląskim i świętokrzyskim, gdzie za jej litr kierowcy płacą 5,08 PLN. Także na Śląsku po najniższej cenie zatankujemy mocniejszą benzynę - "98" - za 5,34 PLN/l, a w woj. świętokrzyskim diesla - po 5,12 PLN/l. Region ze stolicą w Kielcach wygrywa też w rankingu województw z najbardziej atrakcyjnymi cenami autogazu na stacjach, ponieważ litr tego paliwa kosztuje tam 2,41 PLN.


Najwięcej za napełnienie baków samochodów benzyną Pb95 i Pb98 płacą natomiast kierowcy w Lubuskiem, gdzie kosztują one odpowiednio: 5,19 i 5,51 PLN/l. W tym regionie,  z ceną na poziomie  5,19 PLN/l najdroższy jest także diesel. Za to paliwo tak samo dużo płaci się w Małopolsce oraz na Kujawach i Pomorzu. Autogaz zaś odnotowuje najwyższe ceny we wspomnianym województwie małopolskim i w łódzkim, w których trzeba płacić za jego litr 2,50 PLN.

Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: rafinerie podnoszą ceny, ale kierowcy płacą mniej

e-petrol.pl: rafinerie podnoszą ceny, ale kierowcy płacą mniej

2019-01-11

Drugi tydzień roku przyniósł kolejne, dość wyraźne podwyżki w cennikach krajowyc...

e-petrol.pl: niższe ceny paliw cieszą kierowców

e-petrol.pl: niższe ceny paliw cieszą kierowców

2019-01-09

Jest szansa na tańsze wyjazdy na zbliżające się ferie. Jak wynika z monitoringu ...

e-petrol.pl: dobre wejście w nowy rok

e-petrol.pl: dobre wejście w nowy rok

2019-01-04

Polscy kierowcy w nowym roku nie mają powodów do narzekań - jesteśmy świadkami w...

e-petrol.pl: nowy rok rozpoczęty obniżką

e-petrol.pl: nowy rok rozpoczęty obniżką

2019-01-03

Na polskich stacjach nowy rok rozpoczyna się niższymi cenami paliw, niż w ostatn...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.