Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

e-petrol.pl: ceny na stacjach jak zaklęte

e-petrol.pl
2019-06-12 / 15:05
e-petrol.pl: ceny na stacjach jak zaklęte

Choć w ostatnim czasie hurtowe ceny benzyn i oleju napędowego wyraźnie spadły, a marże operatorów stacji są wysokie, kierowcy w tym tygodniu nie doczekali się długo niewidzianych, spektakularnych obniżek cen paliw na stacjach.

Pomimo faktu, iż od początku czerwca w sprzedaży hurtowej benzyny potaniały o około 300 zł na metrze sześciennym, w sprzedaży detalicznej ich ceny w porównaniu do sytuacji sprzed tygodnia są niższe zaledwie o grosz i wynoszą 5,55 i 5,25 zł/. Tak zaskakująco niewielka przecena jest marnym pocieszeniem dla tankujących, zwłaszcza że cena Pb95 spadła po raz pierwszy od początku marca tego roku. Niewiele spadła również cena autogazu, która w porównaniu do sytuacji sprzed tygodnia jest niższa o 3 grosze i wynosi 2,19 zł/l. Natomiast na przekór wynoszącej od 1 czerwca ponad 100 zł  przeceny diesla w sprzedaży hurtowej czwarty już tydzień z kolei paliwo to utrzymuje na stacjach dotychczas najwyższą w tym roku cenę: 5,19 zł/l. 

Jak wynika z monitoringu sytuacji cenowej na stacjach paliw, obecnie benzyna 95-oktanowa jest najtańsza w Wielkopolsce, gdzie za jej litr płaci się przeciętnie 5,19 zł/l. W tym województwie w najniższej cenie zatankuje się też olej napędowy i gaz samochodowy: po 5,10 i 2,14 zł/l (tyle samo LPG kosztuje również w województwie świętokrzyskim). Mocniejszą benzynę - Pb98 w najniższej cenie zatankuje się zaś na Górnym Śląsku - po 5,46 zł/l.  

Do najdroższych części kraju z uwagi na koszty tankowania zaliczyć należy natomiast w tym tygodniu województwo lubuskie i Opolszczyznę, na których najwięcej kosztują benzyny: 5,30 i 5,64 zł/l. Diesel i LPG najwięcej kosztują zaś w Małopolsce i na Pomorzu: 5,20 i 2,27 zł/l.
BARTER: widzimy szansę na zwiększenie udziału gazu LPG w rynku paliw

2019-06-03

BARTER: widzimy szansę na zwiększenie udziału gazu LPG w rynku paliw O bieżącej sytuacji rynkowej i planach rozwoju informuje białostocka spółka BART...Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: ceny na stacjach jak zaklęte

e-petrol.pl: ceny na stacjach jak zaklęte

2019-06-12

Choć w ostatnim czasie hurtowe ceny benzyn i oleju napędowego wyraźnie spadły, a...

e-petrol.pl: spora szansa na obniżki

e-petrol.pl: spora szansa na obniżki

2019-06-07

Początek wakacyjnego sezonu wyjazdów może być zaskakująco tani dla tankujących. ...

e-petrol.pl: kierowcy czekają na obniżki

e-petrol.pl: kierowcy czekają na obniżki

2019-06-05

Pomimo taniejącej ropy i spadku cen paliw w hurcie kierowcy w pierwszych dniach ...

e-petrol.pl: ceny na stacjach zaskakująco wyhamowały, sprzedawcy paliw ograniczają zyski

e-petrol.pl: ceny na stacjach zaskakująco wyhamowały, sprzedawcy paliw ograniczają zyski

2019-05-31

Koszty tankowania w ostatnich tygodniach budziły w kierowcach coraz więcej emocj...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.