Shell Franczyza

Rosyjska ropa droższa od limitu

Serwis Argus podał, że flagowa rosyjska odmiana Urals w dostawach z portów Morza Czarnego i Bałtyku jest sprzedawana w kwietniu po cenie znacznie powyżej górnego pułapu cenowego, przekraczającego poziom 75 USD za baryłkę.

Więcej w kategorii

Rosja przekroczyła w maju limity ustalone w ramach OPEC+

Rosja przekroczyła w maju limity ustalone w ramach OPEC+

Rosja pozostaje zaangażowana w porozumienie OPEC+ i w czerwcu rozwiąże problem nadprodukcji ropy naftowej, podało rosyjskie Ministerstwo Energii.

Rafineria w Odessie wywłaszczona na rzecz Ukrainy

Rafineria w Odessie wywłaszczona na rzecz Ukrainy

Ukraiński rząd zatwierdził przymusowe wywłaszczenie rafinerii w Odessie na rzecz państwa, podała agencja regulacyjna ARiMR, która zajmuje się konfiskatą nielegalnie nabytych aktywów.

Pożar rafinerii w obwodzie rostowskim

Pożar rafinerii w obwodzie rostowskim

Rafineria ropy naftowej Nowoszachtyński w nocy ze środy na czwartek została ponownie trafiona przez ukraińskie drony, które wywołały pożar – poinformował gubernator regionu rostowskiego Wasilij Gołubiew.

Dochody Rosji z ropy naftowej wzrosły skokowo

Dochody Rosji z ropy naftowej wzrosły skokowo

W maju dochody Rosji z ropy naftowej wzrosły o prawie 50 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, a krajowi udaje się ominąć sankcje i uzyskiwać wyższą cenę za swoją ropę – podaje serwis oilprice.com.

Wybuch i pożar w rafinerii w Uchcie

Wybuch i pożar w rafinerii w Uchcie

W mieście Komi w Uchcie w niedzielę zapalił się jeden ze zbiorników lokalnej rafinerii. Według mieszkańców przed pożarem miała nastąpić eksplozja.

Lukoil w czerwcu chce wznowić pracę jednostek rafinerii NORSI

Lukoil w czerwcu chce wznowić pracę jednostek rafinerii NORSI

Drugi co do wielkości rosyjski producent ropy naftowej – firma Lukoil planuje wznowić w czerwcu działalność uszkodzonej jednostki podstawowej CDU-6 i krakera katalitycznego w rafinerii NORSI po konserwacji, podały w miniony piątek trzy źródła branżowe.

Sprzedaż ropy ESPO bliska rekordu

Sprzedaż ropy ESPO bliska rekordu

Eksport rosyjskiej ropy ESPO aktywnie rośnie dzięki wznowieniu zakupów przez Indie, a także rosnącemu popytowi ze strony Chin.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW