Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

Indie mogą zaprzestać zakupów wenezuelskiej ropy

Reliance Industries, właściciel i operator największej rafinerii w Indiach, wstrzyma import wenezuelskiej ropy naftowej po tym, jak USA ogłosiły nałożenie 25-procentowego cła na kraje kupujące ten surowiec z Caracas.

Firma kupowała dwa miliony baryłek wenezuelskiej ropy miesięcznie i zgodnie z informacjami handlowymi London Stock Exchange Group, następny tankowiec z Wenezueli powinien dotrzeć na początku kwietnia.

Trzy źródła branżowe poinformowały agencję Reutera, że firma zaprzestanie kupowania wenezuelskiej ropy naftowej z powodu groźby nałożenia ceł. Nie jest więc pewne, czy rafineria przyjmie kwietniowy ładunek.

Agencja Reutera podała również, że po ogłoszeniu ceł w tym tygodniu załadunek ciężkiej ropy Merey w głównych portach Wenezueli znacznie spowolnił. Już wcześniej informowano, że w obawie przed nowymi restrykcjami dostawy do Chin zostały wstrzymane, a nabywcy czekają na dalsze wyjaśnienia.

Więcej w kategorii

Produkcja ropy OPEC w kwietniu lekko spadła

Produkcja ropy OPEC w kwietniu lekko spadła

Produkcja ropy naftowej krajów OPEC nieznacznie zmniejszyła się w kwietniu, mimo zapowiedzi zwiększenia wydobycia – wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Reutera.

MOL ze wzrostem na początku roku

MOL ze wzrostem na początku roku

Grupa MOL osiągnęła w I kwartale 2025 roku oczyszczoną EBITDA na poziomie 833 mln USD, co oznacza wzrost o 16 proc. w ujęciu rocznym – poinformowała spółka w prezentacji wynikowej. Prognoza na cały rok przewiduje przekroczenie 3 mld USD.

ConocoPhillips i Suncor z lepszymi wynikami za I kwartał

ConocoPhillips i Suncor z lepszymi wynikami za I kwartał

Dwaj znaczący gracze na rynku energetycznym w Ameryce Północnej - ConocoPhillips i Suncor, opublikowali wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2025 roku, które dzięki wzrostowi produkcji i solidnemu popytowi na produkty rafinowane przewyższyły oczekiwania analityków.

Indonezja staje się rosyjskim centrum naftowym

Indonezja staje się rosyjskim centrum naftowym

Według firmy Kpler, indonezyjski port Karimun gwałtownie zwiększył import paliw. Port stał się ważnym punktem przeładunkowym produktów naftowych, których kraj pochodzenia został zmieniony przed dostawą do klientów.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
Zautomatyzuj obowiązki podatkowe