Nowy numer magazynu „Na Stacji Paliw”

Protesty zamknęły dwa terminale naftowe w Libii

Źródła agencji Bloomberg podały, że dwa z największych libijskich portów naftowych wstrzymały załadunek ropy.

Protesty wymusiły zamknięcie dwóch terminali eksportowych ropy naftowej w Libii po tym, jak protestujący domagali się takiej decyzji, a władze przychyliły się do tego żądania.

Agencja ustaliła, że tym razem protesty prowadzi grupa o nazwie Oil Crescent Region Movement, która na początku tego miesiąca zażądała przeniesienia siedzib pięciu lokalnych firm energetycznych do zachodniej części Libii, gdzie skupia się większość przemysłu naftowego kraju. Mowa o spółkach Waha, Zueitina, Harouge, Sarir i Mabrouk, które zarządzają polami i terminalami we wschodniej Libii. Działania zagrażają wydobyciu ok. 1 mln baryłek ropy dziennie.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Światowa podaż ropy wzrosła o 240 tys. baryłek dziennie w lutym

Światowa podaż ropy wzrosła o 240 tys. baryłek dziennie w lutym

Międzynarodowa Agencja Energetyczna przewiduje, że w 2025 światowy rynek odnotuje wzrost podaży ropy naftowej o półtora miliona baryłek dziennie — do 104,5 mln baryłek.

Arabia Saudyjska wyśle w kwietniu mniej ropy do Chin

Arabia Saudyjska wyśle w kwietniu mniej ropy do Chin

Saudi Aramco zamierza drastycznie ograniczyć dostawy ropy naftowej do Chin. Eksport może spaść do najniższego poziomu w ciągu 10 miesięcy.

Rafinerie w Kazachstanie będą prywatyzowane

Rafinerie w Kazachstanie będą prywatyzowane

Rząd w Astanie planuje sprzedać udziały w dwóch z trzech największych rafinerii w kraju osobom prywatnym, informuje agencja Reutera, powołując się na Agencję Ochrony i Rozwoju Konkurencji (APDC) Kazachstanu.

Kraje OPEC+ dostarczyły rekordową ilość paliw

Kraje OPEC+ dostarczyły rekordową ilość paliw

Jak podaje agencja Reutera, powołując się na dane dotyczące transportu oraz opinie analityków, najwięksi producenci ropy naftowej na Bliskim Wschodzie eksportowali rekordowe ilości rafinowanych produktów naftowych, zmniejszając w ten sposób ogólny wpływ cięć w produkcji ropy naftowej na rynek.