XX Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek LPG

Nigeryjskie pole naftowe zamknięte po wycieku ropy

Wydobycie ropy na lądowym polu OML 29 w Nigerii zostało wstrzymane w ramach środków zapobiegawczych po wykryciu wycieku ropy na początku tego tygodnia, poinformował operator złoża Aiteo Eastern Exploration and Production Company (AEEPCO).

Firma podała w oświadczeniu, że wstrzymanie produkcji ma na celu mobilizację dodatkowych zasobów w celu powstrzymania wycieku, którego przyczyna jest wciąż nieustalona.

Awarię wykryto w poniedziałek, a zespół ds. reagowania na wycieki ropy i sytuacji kryzysowych natychmiast podjął działania w celu identyfikacji źródła i przyczyn awarii. Media podały, że do uszkodzenia doszło na odcinku 97-kilometrowej linii miejskiej Nembe Creek, która dostarcza ropę do terminalu eksportowego Bonny Oil.

Zwiększenie wydobycia ropy naftowej jest priorytetem nigeryjskiego rządu federalnego, którego celem jest wzrost dochodów i rezerw walutowych. Operatorzy złóż i rurociągów mierzą się jednak cały czas z problemami, jakimi są kradzieże ropy i wandalizm na rurociągach.

Nigeria potrzebuje rocznych inwestycji o wartości 25 mld USD, aby osiągnąć i utrzymać wydobycie na poziomie około 2 milionów baryłek dziennie (bpd), powiedział w zeszłym miesiącu dyrektor nigeryjskiego przemysłu naftowego Austin Avuru.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Zysk Halliburtona w górę

Zysk Halliburtona w górę

Firma Halliburton Company poinformowała w piątek o wyższym zysku netto za drugi kwartał w porównaniu z pierwszym kwartałem i analogicznym okresem 2023 roku. Trwała siła popytu na usługi wiertnicze poza granicami USA zrównoważyła gorsze wyniki firmy w Ameryce Północnej.

Sankcje wobec Lukoilu uderzają w Ukrainę

Sankcje wobec Lukoilu uderzają w Ukrainę

Szef słowackiego rządu, Robert Fico, wyraził głębokie zaniepokojenie skutkami ukraińskich sankcji nałożonych na rosyjski koncern naftowy Lukoil.

Możliwe wprowadzenie ceł na chińskie samochody po wygranej Trumpa

Możliwe wprowadzenie ceł na chińskie samochody po wygranej Trumpa

Donald Trump, kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych, zagroził wprowadzeniem taryf na chińskie samochody w wysokości od 100 proc. do 200 proc. w przypadku swojego zwycięstwa w wyborach.

Rosja ogranicza eksport ropy naftowej do Chin i Indii

Rosja ogranicza eksport ropy naftowej do Chin i Indii

Średni czterotygodniowy eksport morski ropy naftowej z Rosji spadł do poziomu 3,11 mln baryłek dziennie na dzień 14 lipca, co stanowi spadek o prawie 600 tys. baryłek. To o 17 proc. mniej w porównaniu z ostatnim szczytem w kwietniu - donosi Bloomberg.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.