MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Rafineria w Teksasie zostaje ponownie uruchomiona

Firma Citgo Petroleum rozpoczęła proces ponownego uruchamiania jednostek w rafinerii West Plant w Corpus Christi w Teksasie, przerabiającej około 170 tys. baryłek ropy dziennie.

Podano, że rozpoczęte 29 kwietnia prace konserwacyjne, które miały potrwać kilka tygodni zostały zakończone i zakład Citgo West uruchamia jednostki produkcyjne. Przekazano ostrzeżenie, że w początkowym etapie rozruchu mogą wystąpić flary, ale jest to proces normalny.

Ponowne uruchomienie West Plant następuje w krytycznym momencie dla Citgo, ponieważ firma stoi przed poważnymi wyzwaniami finansowymi i operacyjnymi. Działalność Citgo jest poddawana analizie ze względu na zbliżającą się aukcję aktywów firmy, wynikającą z roszczeń wierzycieli powiązanych z wenezuelskim państwowym przedsiębiorstwem naftowym PDVSA. Proces sprzedaży, który wzbudził zainteresowanie różnych oferentów, dobiega końca, a wiążące oferty zostały już złożone.

Konserwacja rafinerii i późniejsze jej ponowne uruchomienie są niezbędne do utrzymania zdolności produkcyjnej i zobowiązań Citgo w zakresie dostaw. Traderzy będą uważnie monitorować produkcję rafinerii, ponieważ wszelkie wahania mogą mieć wpływ na dynamikę rynku, szczególnie w regionie Zatoki Meksykańskiej.

Citgo jest siódmym największym producentem paliw w Stanach Zjednoczonych, o mocach przerobowych na poziomie 800 tys. baryłek dziennie. Posiada zakłady w Teksasie, Luizjanie i Illinois, a także rurociągi i sieć dystrybucji paliw zaopatrującą 4200 stacji benzynowych w Stanach Zjednoczonych.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

USA importują rekordowo dużo kanadyjskiej ropy

USA importują rekordowo dużo kanadyjskiej ropy

Według danych Energy Information Administration (EIA), import ropy naftowej z Kanady do Stanów Zjednoczonych osiągnął w zeszłym tygodniu rekordowy poziom. To zasługa uruchomienia rozbudowanego niedawno rurociągu Trans Mountain (TMX).

OPEC+ nie planuje zmian w polityce wydobywczej

OPEC+ nie planuje zmian w polityce wydobywczej

Zbliżający się komitet monitorujący OPEC+ (JMMC) nie będzie dostosowywał polityki produkcyjnej krajów objętych umową, chyba że wcześniej wystąpią zdarzenia siły wyższej.

Kanał Sueski notuje straty

Kanał Sueski notuje straty

Zyski Kanału Sueskiego spadły w roku finansowym 2023–2024, do 7,2 mld USD. Z powodu konfliktu na Morzu Czerwonym w zeszłym roku kanał stracił 23 proc. zysków.

Tankowce w ogniu u wybrzeży Singapuru

Tankowce w ogniu u wybrzeży Singapuru

W piątek na wodach w pobliżu Singapuru wybuchł pożar na dwóch dużych tankowcach. Pojawiły się obawy o środowisko, a także o wpływ zdarzenia na funkcjonowanie tego największego azjatyckiego portu.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.