Magazyn Branżowych Inspiracji

Popyt na ropę będzie rósł do 2034 r.

Według analityków Goldman Sachs, globalny popyt na ropę będzie rósł przez co najmniej kolejną dekadę, przy jednoczesnym spowolnieniu dynamiki sprzedaży pojazdów elektrycznych.

W raporcie agencji Reutera napisano, że analitycy banku Wall Street podnieśli prognozę popytu na ropę w 2030 roku do 108,5 mln baryłek dziennie z oczekiwanych wcześniej 106 mln baryłek dziennie .

Goldman Sachs oczekuje obecnie, że światowy popyt na ropę osiągnie szczyt w 2034 r. i wyniesie około 110 mln baryłek dziennie. Według analityków banku pod przewodnictwem Nikhila Bhandariego, nastąpi stabilizacja popytu na ropę, która będzie utrzymywać się aż do około 2040 roku.

Większość światowego wzrostu popytu na ropę będzie pochodzić z rynków wschodzących w Azji, na czele z Chinami i Indiami. Ponadto Goldman Sachs stwierdził niedawno w swoim raporcie , że dynamika sprzedaży pojazdów elektrycznych (EV) na całym świecie spada, a pojazdy hybrydowe (HEV) i hybrydy typu plug-in (PHEV) okazują się bardziej konkurencyjne, niż początkowo sądzono.

Według Goldman Sachs, spowolnienie sprzedaży pojazdów BEV wynika z rosnących obaw związanych z kosztami kapitału pojazdów elektrycznych, niepewności co do polityki rządu w USA i innych tegorocznych wyborów, a także obaw związanych z niedoborem stacji szybkiego ładowania. 

W notatce bank dodał, że kilku producentów samochodów stwierdziło, że rosną obawy dotyczące zasięgu i infrastruktury ładowania. Kwestie te mogą skłonić konsumentów do zastanowienia się nad zakupem pojazdu elektrycznego.

Więcej w kategorii

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

W czeskim zakładzie w Litvinovie Grupa Orlen uruchomiła nowoczesną instalację, która zwiększy siedmiokrotnie zdolność produkcyjną mieszanek bezpyłowych, wykorzystywanych do produkcji polietylenu i polipropylenu.

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Przesunięcie ruchu morskiego z Morza Czerwonego i Kanału Sueskiego spowodowało zatory w porcie w Singapurze, jednym z najbardziej ruchliwych na świecie.

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Amerykańskie rafinerie przerabiają ropę naftową w najszybszym tempie w tym okresie od czasów poprzedzających pandemię, ale rosnące zapasy paliwa zaczęły wywierać wpływ na marże i prawdopodobnie sygnalizują nadchodzące spowolnienie.

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Turcja gwałtownie podniosła koszty tranzytu statków przez Bosfor. Od 1 lipca rejs statkiem po cieśninie będzie kosztować 5,07 USD za tonę ładunku.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW