MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

BP redukuje zatrudnienie

Firma BP zredukowała ponad jedną dziesiątą załogi w swoim dziale ładowania pojazdów elektrycznych i wycofała się z kilku rynków - informuje agencja Reutera.

Zmiany w BP Pulse są częścią planów dyrektora generalnego Murraya Auchinclossa, który ma na celu skupienie się na najbardziej dochodowych segmentach brytyjskiej firmy w obliczu wątpliwości inwestorów co do planu przejścia z ropy i gazu na energię niskoemisyjną.

BP Pulse w ostatnich miesiącach zmniejszyło liczbę krajów, na których się skupia, z 12 do czterech: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Chin – gdzie firma spodziewa się najszybszego wzrostu na rynku pojazdów elektrycznych - podała agencja Reutera.

W ostatnich miesiącach BP Pulse zlikwidował ponad 100 stanowisk pracy, co stanowi ponad 10 proc. globalnej siły roboczej liczącej 900 osób, z czego – jak podała firma - wielu pracowników zostało przeniesionych do innych działów.

BP stwierdziło, że ambicje firmy dotyczące pojazdów elektrycznych nie uległy zmianie, a zmiany w BP Pulse to „krok w stronę tego, aby firma mogła realizować swoje cele z jeszcze większą precyzją i skutecznością”. BP początkowo spodziewało się, że floty samochodów firmowych jako pierwsze i najszybciej przestawią się na pojazdy elektryczne na dużą skalę, ale tak się nie stało, po części dlatego, że rządy złagodziły wymagania dotyczące przechodzenia na pojazdy elektryczne.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

W czeskim zakładzie w Litvinovie Grupa Orlen uruchomiła nowoczesną instalację, która zwiększy siedmiokrotnie zdolność produkcyjną mieszanek bezpyłowych, wykorzystywanych do produkcji polietylenu i polipropylenu.

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Przesunięcie ruchu morskiego z Morza Czerwonego i Kanału Sueskiego spowodowało zatory w porcie w Singapurze, jednym z najbardziej ruchliwych na świecie.

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Amerykańskie rafinerie przerabiają ropę naftową w najszybszym tempie w tym okresie od czasów poprzedzających pandemię, ale rosnące zapasy paliwa zaczęły wywierać wpływ na marże i prawdopodobnie sygnalizują nadchodzące spowolnienie.

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Turcja gwałtownie podniosła koszty tranzytu statków przez Bosfor. Od 1 lipca rejs statkiem po cieśninie będzie kosztować 5,07 USD za tonę ładunku.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW