MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

ADNOC chciał kupić BP

Firma Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) rozważała ostatnio zakup BP, ale rozmowy nie zaszły daleko i ostatecznie państwowa firma ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie zdecydowała się kontynuować przejęcia brytyjskiej spółki, podają źródła agencji Reutera.

Według dwóch źródeł agencji Reutera, ADNOC przeprowadził niedawno wstępne rozmowy z BP i skontaktował się z bankami inwestycyjnymi w celu uzyskania oceny w sprawie potencjalnego przejęcia.

Fala fuzji i przejęć (M&A) nie dotarła jeszcze do Europy, choć analitycy twierdzą, że BP może stać się celem potencjalnego przejęcia przez rywala.
W przypadku głównych europejskich spółek uwaga koncentruje się „na zmniejszeniu, a nawet zamknięciu strukturalnej luki w wycenie w stosunku do amerykańskich spółek o wyższym ratingu” – stwierdzili analitycy Wood Mackenzie.

Jedno ze źródeł agencji Reutera podało, że BP było jedną ze spółek, którym przyglądała się firma ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Odbyło się kilka bezpośrednich rozmów pomiędzy ADNOC i BP, ale „nie zaszły one za daleko”. Jedno ze źródeł podało, że na potencjalne posunięcie wpłynęły także względy polityczne.

BP i ADNOC współpracują przy projektach od ponad pięćdziesięciu lat. Ostatnią współpracą było utworzenie spółki joint venture zajmującej się gazem ziemnym w Egipcie.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

W czeskim zakładzie w Litvinovie Grupa Orlen uruchomiła nowoczesną instalację, która zwiększy siedmiokrotnie zdolność produkcyjną mieszanek bezpyłowych, wykorzystywanych do produkcji polietylenu i polipropylenu.

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Przesunięcie ruchu morskiego z Morza Czerwonego i Kanału Sueskiego spowodowało zatory w porcie w Singapurze, jednym z najbardziej ruchliwych na świecie.

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Amerykańskie rafinerie przerabiają ropę naftową w najszybszym tempie w tym okresie od czasów poprzedzających pandemię, ale rosnące zapasy paliwa zaczęły wywierać wpływ na marże i prawdopodobnie sygnalizują nadchodzące spowolnienie.

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Turcja gwałtownie podniosła koszty tranzytu statków przez Bosfor. Od 1 lipca rejs statkiem po cieśninie będzie kosztować 5,07 USD za tonę ładunku.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW