MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

BofA prognozuje wyższą cenę ropy latem

Ponieważ cena ropy Brent w środę zbliżyła się do poziomu 90 USD za baryłkę, analitycy z Bank of America podnieśli swoje prognozy cen na ten rok do średnio 86 USD za baryłkę, a ich zdaniem najwyższa cena w lecie wyniesie 95 USD za baryłkę.

Powołując się na poprawiające się perspektywy gospodarcze na świecie i kurczące się zapasy, Bank of America (BofA) szacuje, że ropa Brent będzie kosztować średnio 86 USD za baryłkę, w porównaniu z wcześniejszą prognozą na poziomie 80 USD, a amerykański benchmark ropy naftowej West Texas Intermediate (WTI) wzrośnie średnio o 81 USD za baryłkę wobec poprzedniej prognozy wynoszącej 75 USD za baryłkę.

Przewidywany letni szczyt cen ropy Brent na poziomie 95 USD będzie zależał od popytu. Bank w analizie napisał, że niskie zapasy ropy na świecie, cięcia wydobycia OPEC+, napięcia geopolityczne i solidne dane dotyczące wzrostu gospodarczego odwróciły trendy cenowe i obecnie wskazują na trudniejszy niż oczekiwano letni sezon wyjazdowy, wspierając zdecydowane wzrosty cen ropy i produktów naftowych.

Wśród tzw. czynników geopolitycznych BofA koncentruje się na rosnących napięciach między USA a Iranem, Rosją i Wenezuelą, a także trwającymi atakami Houthi na szlaku żeglugowym przez Morze Czerwone i ukraińskimi atakami na rosyjskie rafinerie. Jeśli chodzi o rynek wewnętrzny Stanów Zjednoczonych BofA obserwuje spowalniające wydobycie amerykańskich łupków.

Analizując globalne perspektywy gospodarcze, BofA stwierdził, że spodziewa się silniejszego wzrostu gospodarczego, który będzie wspierał rynki ropy w kolejnych dwóch kwartałach tego roku.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Popyt na ropę będzie rósł co najmniej do 2030 roku

Popyt na ropę będzie rósł co najmniej do 2030 roku

Światowy popyt na ropę będzie nadal rósł co najmniej do 2030 r., szacuje norweska firma konsultingowa Rystad Energy w swojej analizie 13 sektorów przemysłu.

Shell i BP sprzedały rafinerię w Republice Południowej Afryki

Shell i BP sprzedały rafinerię w Republice Południowej Afryki

Shell i BP sprzedały największą rafinerię w Republice Południowej Afryki - Sapref, państwowemu Centralnemu Funduszowi Energetycznemu (CEF) za symboliczny południowoafrykański rand (równowartość 5 centów amerykańskich).

Indie zaczęły płacić za rosyjską ropę w rublach

Indie zaczęły płacić za rosyjską ropę w rublach

Reliance Industries podpisało umowę z Rosnieftem na dostawy miesięcznie co najmniej 3 mln baryłek ropy rozliczane w rublach, podają źródła agencji Reutera.

Rosną stawki frachtu

Rosną stawki frachtu

W ostatnich tygodniach widać było dynamiczny wzrost stawek frachtu morskiego z Dalekiego Wschodu do Europy. Dziennik ‘’Rzeczpospolita’’ podaje, że taka sytuacja może potrwać do końca konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW