MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Kolejny rosyjski tankowiec objęty sankcjami ma wyładować ładunek ropy w Chinach

Rosyjski tankowiec, na który nałożono sankcje USA w połowie lutego, przybył do chińskiego portu, aby wyładować rosyjską ropę w prowincji Hebei, w której znajduje się większość niezależnych chińskich rafinerii, podała w środę agencja Reutera.

Według danych statek Krymsk, należący do rosyjskiego państwowego koncernu Sovcomflot, zacumował w środę w chińskim porcie Dongying, aby wyładować 700 tys. baryłek rosyjskiej ropy naftowej Sokół.

Sovcomflot został w zeszłym miesiącu wpisany na listę sankcyjną przez Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) Departamentu Skarbu USA, którego celem jest „odpowiedzialne zmniejszenie dochodów Rosji ze sprzedaży ropy".

Departament Skarbu USA poza samą firmą nałożył sankcje na 14 tankowców, w tym Krymsk, będących własnością Sovcomflot. Pomimo nałożonych sankcji, OFAC wydał również ogólną licencję zezwalającą na wyładunek ropy naftowej lub innego ładunku z tych 14 statków na okres 45 dni.

Według agencji Reutera Krymsk jest drugim tankowcem objętym sankcjami, który po nałożeniu sankcji miałby rozładowywać ropę w chińskim porcie. W zeszłym tygodniu Liteyny Prospect, również znajdujący się na liście 14 tankowców objętych sankcjami Sovcomflot, wyładował 700 tys. baryłek ropy Sokół w chińskim porcie w prowincji Hebei.

Sankcje nałożone w zeszłym miesiącu oraz wzmożone ich egzekwowanie w ostatnich miesiącach spowodowały niższy import ropy do Indii, których rafinerie obawiają się naruszania amerykańskich przepisów.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

USA, Europa i Chiny przejmą rynek wodoru do 2030 roku

USA, Europa i Chiny przejmą rynek wodoru do 2030 roku

Stany Zjednoczone, Europa i Chiny do końca dekady zapewnią 80 proc. produkcji wodoru dzięki zachętom podatkowym i dotacjom rządowym – uważają eksperci z którymi rozmawiała agencja Bloomberg.

Ile wynosi rzeczywiste wydobycie Nigerii?

Ile wynosi rzeczywiste wydobycie Nigerii?

Dwie odrębne agencje regulujące nigeryjski przemysł naftowy przedstawiły skrajnie różne dane dotyczące faktycznej produkcji ropy w kraju.

Lukoil Neftohim Burgas przeszedł na kazachską ropę

Lukoil Neftohim Burgas przeszedł na kazachską ropę

Rafineria Lukoil w Burgas zwiększyła dostawy ropy naftowej z Kazachstanu. W maju 2024 r. zakład przerobił już 80,4 tys. bbl/d gatunku KEBCO przy łącznym wolumenie przerobu na poziomie 130 tys. bbl/d.

W kwietniu Norwegia zwiększyła wydobycie ropy i gazu

W kwietniu Norwegia zwiększyła wydobycie ropy i gazu

Kwietniowa produkcja gazu w Norwegii nieznacznie wzrosła – o 1,3 proc. rok do roku, osiągając 10,4 mld m sześc., wynika z danych statystycznych kraju. Norweski rząd prognozował wydobycie gazu w kwietniu na poziomie 9,72 mld m sześc.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Paliwa TotalEnergies - jakość i cena w trosce o Twój biznes