MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Szykuje się kolejna fuzja w branży naftowej

Kimmeridge Energy Management zaproponował w środę nową ofertę dla producenta ropy i gazu z południowego Teksasu - SilverBow Resources. Transakcja może stać się kolejną na długiej liście fuzji firm z sektora ropy i gazu w USA w ostatnich miesiącach.

Kimmeridge zaproponował połączenie Kimmeridge Texas Gas (KTG) i SilverBow w ramach transakcji, w ramach której wycena SilverBow Resources wynosi około 2,1 miliarda USD, łącznie z długiem.

Aktywa KTG mają wartość kapitałową 1,1 miliarda USD, a oczekiwana wartość przedsiębiorstwa na dzień zamknięcia proponowanej transakcji wynosi 1,4 miliarda USD, podał Kimmeridge w oświadczeniu.

Firmy Kimmeridge i SilverBow Resources prowadzą szeroko zakrojone rozmowy na temat możliwej transakcji od sierpnia 2022 r. W środowej propozycji Kimmeridge stwierdziła, że posiada wystarczający kapitał, aby w pełni sfinansować inwestycję kapitałową o wartości 500 mln USD i zamierza wykorzystać te środki na spłatę istniejących długoterminowych zobowiązań dłużnych SilverBow.

SilverBow Resources z siedzibą w Houston to niezależna firma poszukiwawczo-wydobywcza posiadająca aktywa w złożach Eagle Ford Shale i Austin Chalk w południowym Teksasie.

Fuzja SilverBow-Kimmeridge byłaby kolejną transakcją w amerykańskim przemyśle naftowo-gazowym, który w ostatnich miesiącach był świadkiem fuzji i przejęć o wartości setek miliardów dolarów amerykańskich.

Więcej w kategorii

USA, Europa i Chiny przejmą rynek wodoru do 2030 roku

USA, Europa i Chiny przejmą rynek wodoru do 2030 roku

Stany Zjednoczone, Europa i Chiny do końca dekady zapewnią 80 proc. produkcji wodoru dzięki zachętom podatkowym i dotacjom rządowym – uważają eksperci z którymi rozmawiała agencja Bloomberg.

Ile wynosi rzeczywiste wydobycie Nigerii?

Ile wynosi rzeczywiste wydobycie Nigerii?

Dwie odrębne agencje regulujące nigeryjski przemysł naftowy przedstawiły skrajnie różne dane dotyczące faktycznej produkcji ropy w kraju.

Lukoil Neftohim Burgas przeszedł na kazachską ropę

Lukoil Neftohim Burgas przeszedł na kazachską ropę

Rafineria Lukoil w Burgas zwiększyła dostawy ropy naftowej z Kazachstanu. W maju 2024 r. zakład przerobił już 80,4 tys. bbl/d gatunku KEBCO przy łącznym wolumenie przerobu na poziomie 130 tys. bbl/d.

W kwietniu Norwegia zwiększyła wydobycie ropy i gazu

W kwietniu Norwegia zwiększyła wydobycie ropy i gazu

Kwietniowa produkcja gazu w Norwegii nieznacznie wzrosła – o 1,3 proc. rok do roku, osiągając 10,4 mld m sześc., wynika z danych statystycznych kraju. Norweski rząd prognozował wydobycie gazu w kwietniu na poziomie 9,72 mld m sześc.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW