MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Rurociąg naftowy Keystone zanotował przestój

Według doniesień agencji Reutera, w miniony czwartek operator rurociągu Keystone powiadomił spedytorów o zawieszeniu usług ze względu na problemy operacyjne. Tego samego dnia późnym wieczorem rurociąg wznowił działalność.

Rurociąg o przepustowości 622 tys. baryłek ropy dziennie (bpd) został ponownie oddany do użytku w czwartek po krótkim zawieszeniu usług w ramach środków zapobiegawczych, powiedział operator Keystone, TC Energy. Potwierdzono, że rurociąg jest nienaruszony i nie doszło do wycieku ropy.

System rurociągów Keystone Pipeline o długości 2687 mil odgrywa kluczową rolę w łączeniu dostaw ropy naftowej Alberty z amerykańskimi rynkami rafineryjnymi w Illinois, Oklahomie i Teksasie, a także w łączeniu dostaw amerykańskiej ropy naftowej z węzła Cushing w stanie Oklahoma z rynkami rafineryjnymi w USA, w tym wybrzeżem Zatoki Meksykańskiej poprzez system rurociągów Marketlink.

Analitycy, którzy w piątek odnieśli się do incydentu podali, że rurociąg działa bezpiecznie po krótkim zawieszeniu, chociaż szczegółowe informacje na temat zakłóceń w dostawach nie są jeszcze dostępne.

Agencja Reutera przypomniała, że TC Energy zamknął rurociąg Keystone na początku grudnia 2022 r. po wykryciu wycieku w Nebrasce. Awaria została opanowana w ciągu kilku dni, ale w tym czasie z rurociągu wyciekło łącznie 14 tys. baryłek ropy. Od tego czasu Keystone pracuje pod obniżonym ciśnieniem.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

USA, Europa i Chiny przejmą rynek wodoru do 2030 roku

USA, Europa i Chiny przejmą rynek wodoru do 2030 roku

Stany Zjednoczone, Europa i Chiny do końca dekady zapewnią 80 proc. produkcji wodoru dzięki zachętom podatkowym i dotacjom rządowym – uważają eksperci z którymi rozmawiała agencja Bloomberg.

Ile wynosi rzeczywiste wydobycie Nigerii?

Ile wynosi rzeczywiste wydobycie Nigerii?

Dwie odrębne agencje regulujące nigeryjski przemysł naftowy przedstawiły skrajnie różne dane dotyczące faktycznej produkcji ropy w kraju.

Lukoil Neftohim Burgas przeszedł na kazachską ropę

Lukoil Neftohim Burgas przeszedł na kazachską ropę

Rafineria Lukoil w Burgas zwiększyła dostawy ropy naftowej z Kazachstanu. W maju 2024 r. zakład przerobił już 80,4 tys. bbl/d gatunku KEBCO przy łącznym wolumenie przerobu na poziomie 130 tys. bbl/d.

W kwietniu Norwegia zwiększyła wydobycie ropy i gazu

W kwietniu Norwegia zwiększyła wydobycie ropy i gazu

Kwietniowa produkcja gazu w Norwegii nieznacznie wzrosła – o 1,3 proc. rok do roku, osiągając 10,4 mld m sześc., wynika z danych statystycznych kraju. Norweski rząd prognozował wydobycie gazu w kwietniu na poziomie 9,72 mld m sześc.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Petroleum Ukraine 2024