Paliwa TotalEnergies - jakość i cena w trosce o Twój biznes

Pożar zagraża platformom wiertniczym i rafinerii w Teksasie

Rafinerie i hodowle bydła w regionie Panhandle na północy Teksasu pozostają w stanie zagrożenia w związku z ciągłym rozprzestrzenianiem się pożarów, które pochłonęły obecnie 500 tys. akrów. Sytuacja wymusiła już ewakuację głównego zakładu montażu broni jądrowej w Stanach Zjednoczonych.

Gubernator Teksasu Greg Abbott ogłosił katastrofę dla 60 hrabstw dotkniętych czterema odrębnymi pożarami. Pożar, nazwany Smokehouse Creek Fire, jest drugim co do wielkości w historii Teksasu – podała stacja NBC, powołując się na Texas A&M Forest Service.

Bloomberg poinformował, że ogłoszenie stanu klęski żywiołowej przez gubernatora wpłynie na rafinerię Borger należącą do Phillips 66 w hrabstwie Hutchinson. Zakład posiada zdolność produkcji benzyny na poziomie 50 tys. baryłek dziennie i destylatów w ilości 35 tys. baryłek dziennie.
Jak dotąd pożary doprowadziły do przerw w dostawie prądu dla ponad 10 300 konsumentów i ponad 4200 firm.

Chociaż pierwotna przyczyna pożaru jest niejasna, to do jego rozprzestrzeniania się przyczyniają się silne wiatry, niezwykle wysokie temperatury i sucha trawa. Około 13 tys. osób w pobliżu rafinerii Phillips 66 w Borger już ewakuowano, donosi Associated Press, zauważając, że pożar rozprzestrzenił się na równiny mieszczące rancza dla bydła i platformy wiertnicze.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Chiny zwiększyły w pierwszym kwartale import rosyjskiej ropy

Chiny zwiększyły w pierwszym kwartale import rosyjskiej ropy

W pierwszych trzech miesiącach tego roku Chiny zwiększyły zakupy surowców naftowych z Federacji Rosyjskiej o 12,85 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2023 roku. W ujęciu finansowym dostawy wzrosły o 17,9 proc. do 13,858 mld USD.

Helsinki chcą zablokować trasę rosyjskich tankowców przez Zatokę Fińską

Helsinki chcą zablokować trasę rosyjskich tankowców przez Zatokę Fińską

Fińska minister spraw zagranicznych oficjalnie ogłosiła swoje zamiary wprowadzenia zakazu pływania tankowcami „floty cieni” po Bałtyku.

Możliwe ograniczenia cen paliw na Węgrzech

Możliwe ograniczenia cen paliw na Węgrzech

Węgierski rząd rozważa możliwość ograniczenia cen paliw płynnych po wzroście cen ropy na świecie — podaje poniedziałkowa ‘’Rzeczpospolita’’.

Ruch lotniczy przekracza poziom sprzed pandemii

Ruch lotniczy przekracza poziom sprzed pandemii

W zeszłym tygodniu globalna aktywność lotnicza po raz pierwszy od czterech lat przekroczyła poziom sprzed pandemii, jednak popyt na paliwo do silników odrzutowych nie powrócił do pierwotnego poziomu, ponieważ nowsze floty samolotów stają się bardziej oszczędne pod względem zużycia paliwa i przewożą więcej pasażerów.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Paliwa TotalEnergies - jakość i cena w trosce o Twój biznes