Paliwa TotalEnergies - jakość i cena w trosce o Twój biznes

MOL przerabia ropę z Rosji, ale w Polsce sprzedaje paliwo Orlenu

Serwis Money.pl opublikował rozmowę z Peterem Rataticsem, wiceprezesem MOL Group, w której mówi on m.in. o planach rozwoju MOL w Polsce oraz o zależności węgierskiego koncernu paliwowego od rosyjskiej ropy.

Peter Ratatics w wywiadzie udzielonym portalowi mówi, że potrzeba czasu, aby pozbyć się „dziedzictwa” zależności od surowców z Rosji i zyskać więcej niezależności i elastyczności. Na razie koncern musi kupować rosyjską ropę, aby produkować paliwa, ale wiceprezes MOL Group zapewnia, że w Polsce sieć sprzedaje tylko paliwo kupowane od Orlenu.

Węgrzy mają plan na rozwój polskiego biznesu – chcą zostać silnym numerem dwa na naszym rynku paliw. Drogą do tego celu ma być dobra oferta, komunikacja z klientami i pozyskanie ich zaufania, z czym węgierski koncern sobie radzi, bowiem w programie lojalnościowym, wzorowanym na programach linii lotniczych, ma już około miliona klientów. Na pytanie czy sieć będzie starała się konkurować cenowo Ratatics mówi, że MOL nie dąży do tego, ale także nie ignoruje konkurencji walczącej o klienta ceną, dlatego monitoruje ceny i wprowadza promocje.

Wyjaśniając zależność MOL od surowców z Rosji Peter Ratatics przypomina, że to uwarunkowania historyczne spowodowały, że kraje bez dostępu do morza jak Węgry, Czechy czy Słowacja są uzależnione od wybudowanych przed wieloma laty rosyjskich rurociągów. Ratatics mówi, że potrzeba czasu, aby pozbyć się tego dziedzictwa i zyskać więcej niezależności i elastyczności. MOL dziesięć lat temu rozpoczął proces odchodzenia od dominacji rosyjskiego surowca, inwestując łącznie 170 mln USD.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

MOL uruchomił pilotażową instalację zielonego wodoru

MOL uruchomił pilotażową instalację zielonego wodoru

W rafinerii Dunaj na Węgrzech MOL uruchomił pilotażową instalację do produkcji zielonego wodoru o mocy 10 MW. Podano, że jest to obecnie największa instalacja w regionie Europy Centralnej i Wschodniej.

OPEC spodziewa się latem wysokiego zapotrzebowania na paliwo

OPEC spodziewa się latem wysokiego zapotrzebowania na paliwo

OPEC w swoim kwietniowym raporcie przewiduje wysokie zużycie produktów naftowych w miesiącach letnich, a już w drugim kwartale wzrośnie globalny popyt na paliwo lotnicze.

Tankowce są poszukiwane i drogie

Tankowce są poszukiwane i drogie

Wysoki popyt na transport morski spowodował, że światowe ceny tankowców zarówno starych, używanych, jak i nowych osiągnęły rekordowy poziom. Eksperci zauważają, że ceny tankowców są obecnie na najwyższym poziomie od 15 lat.

Trader surowcowy komentuje cenę ropy

Trader surowcowy komentuje cenę ropy

Szef jednej z największych firm handlowych na świecie - Gunvor, Torbjorn Tornqvist, uważa, że obecna cena ropy naftowej wynosi 90 USD za baryłkę i odpowiada aktualnej równowadze podaży i popytu oraz warunkom geopolitycznym.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW