MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Rząd federalny rozważa wywłaszczenie Rosnieftu w Niemczech

Od wojny w Ukrainie rosyjska spółka Rosnieft Deutschland znajduje się w zarządzie powierniczym pod kontrolą federalną. Wkrótce może zostać całkowicie znacjonalizowana. Z doniesień mediów wynika, że rząd rozważa wywłaszczenie Rosjan.

Według doniesień mediów rząd federalny bada możliwość wywłaszczenia Rosnieftu w Niemczech. Dziennik „Handelsblatt” poinformował , że rosyjska firma została formalnie włączona do odpowiedniego przesłuchania. Rozprawa poprzedza wywłaszczenie i stanowi część formalnej procedury, o którą zabiega rząd federalny. Decyzja nie została jeszcze podjęta. O możliwej nacjonalizacji poinformowała także agencja informacyjna dpa.

Rosyjska państwowa spółka Rosnieft jest właścicielem większościowych udziałów w brandenburskiej rafinerii PCK w Schwedt. Akcje obejmujące około 54 procent udziałów znajdują się obecnie pod kontrolą państwa federalnego – w tzw. zarządzie powierniczym. Celem było utrzymanie funkcjonowania tej działającej od kilkudziesięciu lat, niezwykle ważnej dla północnego wschodu kraju,  rafinerii po rosyjskiej agresji na Ukrainę i późniejszym unijnym embargo na ropę z Rosji.

Przepisy o zarządzie powierniczym wygasają 10 marca, ale mogą zostać przedłużone. Według informacji agencji dpa głównym celem rządu federalnego pozostaje zapewnienie bezpieczeństwa dostaw oraz niezawodne i długoterminowe zabezpieczenie działalności Rosnieft Germany.

W zeszłym tygodniu media doniosły, że Federalne Ministerstwo Gospodarki było bliskie podjęcia decyzji o wywłaszczeniu Rosnieftu z PCK Schwedt. Decyzja musi zostać podjęta najpóźniej na początku marca. Lewicowy poseł do Bundestagu Christian Görke powiedział, że propozycja przejęcia przez rząd federalny udziałów Rosnieftu w PCK GmbH przez państwo jest jak najbardziej słuszna, logiczna i mocno spóźniona.

Więcej w kategorii

Chiny zwiększyły w pierwszym kwartale import rosyjskiej ropy

Chiny zwiększyły w pierwszym kwartale import rosyjskiej ropy

W pierwszych trzech miesiącach tego roku Chiny zwiększyły zakupy surowców naftowych z Federacji Rosyjskiej o 12,85 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2023 roku. W ujęciu finansowym dostawy wzrosły o 17,9 proc. do 13,858 mld USD.

Helsinki chcą zablokować trasę rosyjskich tankowców przez Zatokę Fińską

Helsinki chcą zablokować trasę rosyjskich tankowców przez Zatokę Fińską

Fińska minister spraw zagranicznych oficjalnie ogłosiła swoje zamiary wprowadzenia zakazu pływania tankowcami „floty cieni” po Bałtyku.

Możliwe ograniczenia cen paliw na Węgrzech

Możliwe ograniczenia cen paliw na Węgrzech

Węgierski rząd rozważa możliwość ograniczenia cen paliw płynnych po wzroście cen ropy na świecie — podaje poniedziałkowa ‘’Rzeczpospolita’’.

Ruch lotniczy przekracza poziom sprzed pandemii

Ruch lotniczy przekracza poziom sprzed pandemii

W zeszłym tygodniu globalna aktywność lotnicza po raz pierwszy od czterech lat przekroczyła poziom sprzed pandemii, jednak popyt na paliwo do silników odrzutowych nie powrócił do pierwotnego poziomu, ponieważ nowsze floty samolotów stają się bardziej oszczędne pod względem zużycia paliwa i przewożą więcej pasażerów.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Zapraszamy na prezentację zakładu produkcyjnego I-MAXIMUM