MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Europa jest gotowa anulować normę środowiskową Euro-7

Agencja Bloomberg podała, że część krajów UE chce zmodyfikować przepisy związane z normą Euro 7, nie zmieniając przy tym planów wycofywania silników spalinowych.

Zdaniem przeciwników nowych norm paliwowych, normy Euro 7, które mogą wejść w życie w 2025 roku, odwrócą środki od inwestycji w pojazdy elektryczne i skomplikują konkurencję z pojazdami elektrycznymi z Chin.

Francuski minister finansów Bruno Le Maire uważa, że Unia Europejska powinna porzucić Euro 7, ponieważ spowoduje to przekierowanie środków w okresie przejściowym związanym z rezygnacją z silników spalinowych.

Jednocześnie warto przypomnieć, że UE wprowadziła standardy paliwowe głównie ze względu na konieczność zapewnienia funkcjonowania swoich rafinerii, ponieważ fabryki w innych krajach, zwłaszcza w Rosji nie zmodernizowały się, aby sprostać wymaganiom UE. Bez tej ochrony regulacyjnej produkty z europejskich fabryk mogłyby mieć niższą cenę niż produkty innych producentów. Jednak ze względu na embargo paliwa z Rosji i tak nie będzie ono teraz trafiać do Europy i nie ma konieczności wprowadzania surowych norm ekologicznych.
Słowa kluczowe:
Polecamy
Anwim chce przejąć stacje paliw na Śląsku

Anwim chce przejąć stacje paliw na Śląsku

Na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) opublikowano informację o zamiarze nabycia przez Anwim S.A. stacji paliw należących do Elbah II Sp. z o.o.

Rozbita grupa oszustów obracająca olejem posmażalniczym

Rozbita grupa oszustów obracająca olejem posmażalniczym

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała, że w ramach skoordynowanej akcji wielu służb zatrzymano 15 osób podejrzanych o oszustwa podatkowe w obrocie olejem posmażalniczym.

Przybyło nowych aut zarejestrowanych w Polsce

Przybyło nowych aut zarejestrowanych w Polsce

IBRM Samar, powołując się na dane CEPiK, podał, że liczba rejestracji nowych samochodów osobowych oraz dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 3,5 tony wzrosła o 18,74 proc. r/r i wyniosła 47 162 szt. w listopadzie 2023 r.

Czym żyje światowa branża LPG?

Czym żyje światowa branża LPG?

Jakie tematy zdominowały dyskusję podczas tegorocznego LPG Week w Rzymie? Redakcja e-petrol.pl rozmawia z uczestnikiem tego wydarzenia - Bartoszem Kwiatkowskim, Dyrektorem Generalnym Polskiej Organizacji Gazu Płynnego

Rosja zwiększyła produkcję i eksport LPG

Rosja zwiększyła produkcję i eksport LPG

W tym roku Rosja zwiększa produkcję gazu płynnego (LPG), który jest wykorzystywany na cele napędowe. Analitycy zauważają, że popyt na tego rodzaju paliwo rośnie zarówno na rynku wewnętrznym w Rosji, jak również na eksport.

PERN będzie nadal inwestował w infrastrukturę

PERN będzie nadal inwestował w infrastrukturę

PERN planuje dalsze modernizacje i remonty infrastruktury kolejowej, w tym nawierzchni torowej i bocznic w swoich bazach paliw – podała Polska Agencja Prasowa.

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023