MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Arabia Saudyjska uważa za konieczne uregulowanie rynku energii

Minister energii Arabii Saudyjskiej poparł ograniczenie dostaw ropy na rynek, zauważając, że rynki energii potrzebują pewnego rodzaju „lekkich regulacji” – podaje kanał telewizyjny Al Arabiya.

Zdaniem ministra Abdulaziza bin Salmana, aby ograniczyć zmienność na rynkach ropy, potrzebne jest miękkie oddziaływanie, które ustabilizuje procesy. Według ministra energii tego kraju arabskiego stabilność na rynkach energii jest podstawą bezpieczeństwa energetycznego, które wymaga dobrego planowania łańcuchów dostaw z wyprzedzeniem.

Według niego na rynku panuje obecnie niepewność wynikająca z niejasnego poziomu popytu ze strony Chin oraz sytuacji gospodarczej w Europie. Pewną rolę odgrywają także działania podjęte przez rząd USA w celu zwalczania inflacji w kraju.

Arabia Saudyjska przedłużyła do końca tego roku ograniczenie wydobycia ropy o milion baryłek dziennie, do tej decyzji dołączyła się Rosja, ograniczając wolumen eksportu ropy.

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023