MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Meksykańska firma naftowa wznawia handel z Vitolem

Meksykański państwowy gigant naftowy Pemex wznowił handel z Vitol Group trzy lata po tym, jak największa na świecie firma zajmująca się handlem ropą przyznała się do korumpowania urzędników i dwa lata po tym, jak Meksyk zakazał traderowi prowadzenia interesów z Pemex.

Agencja Reutera przypomniała, że Vitol został oskarżony o korupcję przez władze USA i Meksyku. Firma zgodziła się uregulować zarzuty o przekupstwo wobec Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Brazylii oraz zgodziła się zapłacić 164 miliony USD grzywien i rekompensat nałożonych przez Departament Sprawiedliwości i CFTC za łapówki związane z handlem ropą naftową w Brazylii, Meksyku i Ekwadorze.

W sierpniu 2021 r. rząd Meksyku zakazał firmom Vitol i Trafigura prowadzenia interesów z państwowym koncernem naftowo-gazowym ze względu na zarzut korupcji.

Według źródeł Reutera, w zeszłym tygodniu do meksykańskich portów zacumowały dwa tankowce przewożące paliwo z Vitolu i już wyładowały ładunek.
Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023