Magazyn Branżowych Inspiracji

Orlen zakończył rebranding swoich stacji na Słowacji

W miniony piątek płocki koncern przekazał, że w tym roku niemal podwoił sieć swoich stacji na Słowacji i obecnie wszystkie 90 obiektów działa już pod marką Orlen.

Kolejnym krokiem po zakończeniu rebrandingu będzie poszerzenie oferty pozapaliwowej oraz rozwój dystrybucji paliw alternatywnych, w tym uruchomieniu pierwszych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. W planach jest również dalszy wzrost liczby stacji.

Skutecznie wzmacniamy markę Orlen w Polsce i regionie. Na Słowacji, w zaledwie cztery lata, stworzyliśmy jedną z największych sieci paliwowych i chcemy wkrótce wejść do grona trzech największych operatorów stacji w tym kraju. Produkty i usługi z logo Orlen cieszą się tutaj coraz większym uznaniem – klienci doceniają ich jakość i innowacyjność. Będziemy dalej iść w tym kierunku – wkrótce słowaccy kierowcy będą mogli skorzystać z naszej aplikacji ułatwiającej korzystanie z oferty Orlen. Stawiamy również na rozwój elektromobilności i planujemy uruchomienie stacji tankowania wodorem – mówi cytowany w komunikacie prezes zarządu Orlen Daniel Obajtek.

Grupa Orlen działa na Słowacji od 2019 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci paliwowych na tym rynku, na którym zajmuje aktualnie czwartą pozycję.

Poza rozwojem stacji paliw Orlen inwestuje w paliwa alternatywne. Z informacji podanych w materiałach prasowych wynika, że do końca 2030 roku punkty ładowania będą udostępnione na 40 proc. stacji koncernu w tym kraju. Do tego czasu Orlen uruchomi również 20 stacji tankowania wodorem.
Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023