MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

W Czechach ceny paliw rosną nieprzerwanie od maja

Benzyna w Czechach kosztuje już ponad czterdzieści koron (CZK) za litr. Według danych CCS wzrosła także cena oleju napędowego.

Od maja tego roku ceny paliwa samochodowego w Czechach stale rosną, w tym czasie cena oleju napędowego podskoczyła o 9 CZK, czyli o 30 proc., a benzyny o 4,2 CZK, czyli o prawie 12 proc. - wynika z komunikatu firmy CCS, która od 2005 roku monitoruje ceny na stacjach benzynowych.

Obecnie litr benzyny kosztuje już ponad 40 CZK za litr. W ciągu tygodnia cena Natural 95 wzrosła o 20 halerzy, obecnie kosztuje średnio 40,05 CZK za litr. Cena oleju napędowego wzrosła w ciągu tygodnia o 70 halerzy do średnio 38,88 CZK za litr.

Najdroższe paliwa w dalszym ciągu oferują stacje benzynowe w Pradze, gdzie litr benzyny kosztuje średnio 41,07 CZK.

W najnowszej analizie CCS podano, że ostatni raz tak wysokie ceny benzyny w Czechach odnotowano w listopadzie, a oleju napędowego – w grudniu ubiegłego roku.

Według czeskich analityków, w nadchodzących tygodniach możemy spodziewać się dalszego wzrostu cen paliw silnikowych, przede wszystkim oleju napędowego. Ich zdaniem wynika to z obecnej napiętej sytuacji na światowych rynkach ropy i paliw, a także obserwowanego w ostatnich tygodniach osłabienia czeskiej korony.
Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023