MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Chevron będzie miał gigantyczną instalację do produkcji wodoru

Wkrótce Chevron Corp. z siedzibą w USA stanie się większościowym właścicielem największego na świecie obiektu do produkcji i magazynowania wodoru.

Chevron New Energies – oddział Chevron, którego celem jest „wsparcie klientów w spełnieniu ich ambicji związanych z niższą emisją dwutlenku węgla i zmniejszeniu intensywności emisji dwutlenku węgla w działalności” – kupił 78 proc. udziałów w projekcie produkcji i magazynowania wodoru w Utah od private equity firmy, poinformował Chevron we wtorek w komunikacie prasowym.

Projekt Advanced Clean Energy Storage w Delta w stanie Utah, będzie wykorzystywał elektrolizę do przekształcania energii odnawialnej w wodór. Pierwszy projekt, który jest obecnie w budowie, będzie przetwarzał i magazynował 100 ton wodoru dziennie. Operacje na skalę komercyjną zostaną uruchomione w połowie 2025 r. w ramach wsparcia inicjatywy Intermountain Power Project.
Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023