Dyrektor generalny bp rezygnuje ze stanowiska

Koncern bp poinformował, że niedawno rozpoczął dochodzenie w sprawie rzekomych związków Bernarda Looneya ze współpracownikami, a we wtorek Looney złożył rezygnację ze skutkiem natychmiastowym po niecałych czterech latach kierowania firmą.

Firma podała, że Bernard Looney, który kierował firmą od 2020 r., ustąpił ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym. Jego miejsce zajmie dotychczasowy dyrektor finansowy Murray Auchincloss.

Powodem rezygnacji było nieujawnienie wszystkich szczegółów dotyczących jego przeszłych osobistych relacji ze współpracownikami. Firma poinformowała, że wszczęto postępowanie w sprawie relacji Looneya ze współpracownikami po anonimowej informacji w 2022 r. Zarząd stwierdził, że „niedawno” otrzymał podobne zarzuty, co spowodowało konieczność ponownego zajęcia się tą sprawą. Sam Looney poinformował firmę, że przyznaje, że w swoich poprzednich odpowiedziach na zarzuty nie ujawnił wszystkich szczegółów.

Rzecznik bp skomentował, że firma wyznaje silne wartości i zarząd oczekuje, że wszyscy pracownicy będą postępować zgodnie z nimi. Powinno to szczególnie dotyczyć  kadry zarządzającej, która ma być wzorem do naśladowania.
Słowa kluczowe:
Polecamy
Anwim chce przejąć stacje paliw na Śląsku

Anwim chce przejąć stacje paliw na Śląsku

Na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) opublikowano informację o zamiarze nabycia przez Anwim S.A. stacji paliw należących do Elbah II Sp. z o.o.

Rozbita grupa oszustów obracająca olejem posmażalniczym

Rozbita grupa oszustów obracająca olejem posmażalniczym

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała, że w ramach skoordynowanej akcji wielu służb zatrzymano 15 osób podejrzanych o oszustwa podatkowe w obrocie olejem posmażalniczym.

Przybyło nowych aut zarejestrowanych w Polsce

Przybyło nowych aut zarejestrowanych w Polsce

IBRM Samar, powołując się na dane CEPiK, podał, że liczba rejestracji nowych samochodów osobowych oraz dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 3,5 tony wzrosła o 18,74 proc. r/r i wyniosła 47 162 szt. w listopadzie 2023 r.

Czym żyje światowa branża LPG?

Czym żyje światowa branża LPG?

Jakie tematy zdominowały dyskusję podczas tegorocznego LPG Week w Rzymie? Redakcja e-petrol.pl rozmawia z uczestnikiem tego wydarzenia - Bartoszem Kwiatkowskim, Dyrektorem Generalnym Polskiej Organizacji Gazu Płynnego

Rosja zwiększyła produkcję i eksport LPG

Rosja zwiększyła produkcję i eksport LPG

W tym roku Rosja zwiększa produkcję gazu płynnego (LPG), który jest wykorzystywany na cele napędowe. Analitycy zauważają, że popyt na tego rodzaju paliwo rośnie zarówno na rynku wewnętrznym w Rosji, jak również na eksport.

PERN będzie nadal inwestował w infrastrukturę

PERN będzie nadal inwestował w infrastrukturę

PERN planuje dalsze modernizacje i remonty infrastruktury kolejowej, w tym nawierzchni torowej i bocznic w swoich bazach paliw – podała Polska Agencja Prasowa.

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023